Zapowiedź – MATCHDAY #29

Najciekawszym spotkaniem w środowej serii gier będzie konfrontacja Wolves Volley oraz Volley Kiełpino. Na brak emocji nie powinniśmy narzekać również w elicie w której dojdzie do drugiej odsłony derbów drużyny Volley Gdańsk. Ponadto w grupie spadkowej dojdzie do dwóch kolejnych spotkań, po których poznamy być może pierwszą drużynę, która zapewni sobie utrzymanie. Zapraszamy na zapowiedź!

Gonito Volley – BES24h Nieloty

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Po wczorajszym spotkaniu pomiędzy Team Looz a BES Boys BLUM, drużyna Gonito spadła na przedostatnie miejsce w tabeli. Mimo że sytuacja ‘Tygrysów’ w końcówce sezonu nie wygląda zbyt optymistycznie, to należy pamiętać o tym, że spośród wszystkich drużyn walczących o utrzymanie, Gonito Volley ma o co najmniej dwa rozegrane spotkania mniej. Do końca sezonu, graczom Wojciecha Strychalskiego zostały spotkania z Nielotami, BEemką Volley, Letnim Gdańskiem oraz BES Boys BLUM. W naszych oczach, ‘Tygrysy’ w co najmniej dwóch z tych spotkań nie będą faworytem. Jednym ze spotkań, w którym Gonito podejdzie do spotkania w roli ‘underdoga’, będzie właśnie mecz z ekipą BES24h Nieloty. ‘Pingwiny’ w obecnym sezonie miewali różne momenty. Mimo że w ostatnim czasie, drużyna Mateusza Bone przegrała dwa spotkania, to jednak trzeba wziąć pod uwagę klasę rywali, z którymi przyszło Nielotom grać. Przypomnijmy, że mowa tu o spotkaniach z BEemką Volley oraz Dzikami Wejherowo, które obecnie walczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nieloty we wspomnianych spotkaniach zaprezentowali naprawdę dobrą siatkówkę, po której z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że są w stanie walczyć z najlepszymi ekipami w drugiej lidze. Jeśli do środowego spotkania, gracze Mateusza Bone podejdą skoncentrowani i zmobilizowani, to wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym wynikiem będzie komplet punktów. Dla obu drużyn będzie to czwarty pojedynek w ramach Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Dotychczas za każdym razem wygrywała ekipa Nielotów. Czy podobnie będzie w środowy wieczór?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

ACTIVNI Gdańsk – Tiger Team

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Po kapitalnym zwycięstwie Activnych we wtorkowy wieczór, gracze Artura Kurkowskiego przystępują do kolejnego spotkania, które ma ich zbliżyć do drugiej klasy rozgrywkowej. Mecz z Tigerem miał być dla obu ekip czymś szczególnym. Redakcja mając to na uwadze, celowo opóźniała datę owego spotkania licząc na to, że z kontuzji ‘wyliże się’ Jarosław Szmigielski. Czemu było to takie ważne? Ano dlatego, że z atakującym ‘Tygrysów’ wiąże się ciekawy efekt motyla. To właśnie odejście z Activnych i zgłoszenie do ligi drużyny Tiger Team wywołało ogromne ruchy i zmiany, do których w przerwie pomiędzy sezonami, doszło w ekipie ACTIVNYCH. Kiedy drużyna Artura Kurkowskiego, straciła tego świetnego jak na trzecioligowe warunki atakującego, stało się jasne, że nie da się pięknie uśmiechać bez wybitego zęba. Jako że gracz ten był przysłowiową ‘jedynką’, Activni starając się go zastąpić dokonali kilku spektakularnych transferów. Obecnie znajdują się oni na drugim miejscu w tabeli, natomiast Tiger Team na siódmym. Cała ta sytuacja przypomina historię, w której porzucony facet przez długi czas nie potrafi się ogarnąć. Z czasem sytuacja traumatyczna zmienia się jednak w bardzo korzystną i koniec końców można uznać, że wyszło na dobre. W  środowym spotkaniu, zdaje się, że ACTIVNI Gdańsk powalczą o kolejne zwycięstwo za komplet punktów. Gdy gracze Artura Kurkowskiego zagrają tak jak we wtorek, to Tiger Team nie będzie miał raczej argumentów by ich zatrzymać. Z drugiej strony, z formą Activnych różnie bywa i potencjalna strata punktów nas zbytnio nie zdziwi.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Wolves Volley – Volley Kiełpino

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Poza samymi zainteresowanymi niewiele osób wie, że dla obu drużyn jest to absolutnie najważniejsze spotkanie w sezonie Wiosna’22. Wszystko za sprawą tego, że zarówno Wolves Volley jak i Volley Kiełpino walczą obecnie o podium rozgrywek. Jakby tego było mało, gracze obu drużyn się doskonale znają. Ba, część z zawodników obu drużyn  pracuje w jednej firmie a swego czasu, występowali razem w drużynie AXIS, której obecnie próżno szukać w ligowych zmaganiach. Mecz dla obu drużyn jest na tyle ważny, że przedstawiciele obydwu ekip poprosili nas, aby doszło do niego na sam koniec ligowych zmagań i aby był on swego rodzaju ‘wisienką na torcie’. Niestety z uwagi na różne okoliczności, Redakcja musiała zorganizować spotkanie nieco wcześniej. Nie oznacza to bynajmniej, że w meczu zabraknie emocji. Spośród sześciu spotkań, do których dojdzie w środowy wieczór, konfrontacja Wolves Volley z Volley Kiełpino będzie jednym z najciekawszych spotkań. Trzeba przy tym zauważyć, że konkurencja w środę jest dość mocna, bo wieczorem dojdzie również do derbów Volley Gdańsk oraz arcyważnego spotkania w grupie spadkowej pierwszej ligi pomiędzy Speednetem a Tufi Team. Wracając do spotkania ‘Watahy’ z Volleyem, wydaje nam się, że nieznacznym faworytem spotkania będą ci pierwsi. Wszystko za sprawą tego, że w obecnym sezonie w odróżnieniu od ekipy Fabiana Polita nie miewali aż takich wahań formy.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Szach-Mat – MPS Volley

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Po wtorkowej wiktorii Miłośników Piłki Siatkowej, gracze Jakuba Nowaka są już o włos od tego, by utrzymać się w elicie. Gracze MPS, najlepszą sytuacje spośród wszystkich ekip w grupie spadkowej, miało od samego początku. Przypomnijmy, że po meczach fazy zasadniczej, MPS miał o jeden punkt przewagi nad każdą z drużyn. Dodatkowo w inauguracyjnym spotkaniu grupy spadkowej, gracze w niebieskich strojach ograli Speednet. Jakby tego było mało, we wtorkowy wieczór sięgnęli po komplet punktów w meczu z Tufi Team. W związku z tym, na dwa spotkania przed końcem sezonu, gracze MPS mają trzy oczka przewagi nad miejscem barażowym. To oznacza z kolei, że jeśli nie wydarzy się katastrofa, to ‘Niebiescy’ wystąpią we wrześniu w pierwszej lidze. Na dobrej drodze do realizacji tego celu jest również ekipa ‘Szachistów’, co biorąc pod uwagę rundę zasadniczą – może być pewnym zaskoczeniem. Przypomnijmy, że do niedawna, gracze w czarnych strojach okupowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Dzięki dwóm wygranym z Eko-Hurtem w ostatnim czasie, Szach-Mat znajduje się obecnie na ‘bezpiecznym’ – drugim miejscu w grupie spadkowej. Oczywistym jest to, że graczom Szach-Mat jest obecnie daleko do strefy komfortu. Ta może się pojawić w momencie kiedy gracze w czarnych strojach powtórzą wynik bezpośredniego meczu z MPS z rundy zasadniczej. Przypomnijmy, że wówczas, Szach-Mat ograł MPS 2-1. Jak będzie tym razem?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

ZCP Volley Gdańsk – Volley Gdańsk

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Przed nami drugi rozdział bratobójczej rywalizacji. Przypomnijmy, że do pierwszego spotkania obu drużyn doszło jeszcze w rundzie zasadniczej. W meczu rozgrywanym tuż po majówce – 4 maja, górą byli gracze ZCP Volley Gdańsk. Spotkanie to, pretenduje obecnie do miana jednego z najciekawszych spotkań, które kiedykolwiek zostało w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta rozegrane. Jako, że na liczniku SL3 mamy już niemal 1400 spotkań, opina ta  powinna schlebiać obu drużynom. Trzy tygodnie w sporcie to szmat czasu. Przed pierwszym pojedynkiem obu drużyn wydawało nam się, że to Volley Gdańsk będzie faworytem spotkania. Niestety dla trzykrotnych mistrzów SL3, wliczając spotkanie z ZCP, Volley przegrał pięć kolejnych spotkań z rzędu i jest to sytuacja absolutnie bezprecedensowa. Co więcej, w środowym spotkaniu, gracze w żółto-czarnych barwach również nie będą faworytem. Naprzeciw nich stanie bowiem ekipa ZCP, która dla odmiany – znajduje się obecnie w kapitalnej dyspozycji. Aż pięć ostatnich spotkań drużyny ZCP kończyło się zwycięstwami drużyny Przemysława Wawera. Pod tym kątem, z ekipą ZCP nie może się równać żadna z pierwszoligowych drużyn. Wiele wskazuje na to, że ZCP wygra nadchodzące spotkanie i dzięki temu zapewni sobie podium rozgrywek. O mobilizację w ekipie Przemysława Wawera nie będzie trudno. Gdy wygrają nadchodzące spotkanie za komplet punktów to ich szansa na srebrne medale wzrośnie. Z drugiej strony, mamy rzecz jasna świadomość, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Obyśmy dostali taki spektakl, który obie drużyny zafundowały nam ostatnio.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Speednet – Tufi Team

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Wszystko wskazuje na to, że przed Tufi Team ostatnia szansa na to, by uniknąć spadku do drugiej ligi. Wszystko za sprawą tego, że obecnie drużyna Mateusza Woźniaka traci do bezpiecznego miejsca aż pięć punktów. Dokładnie tyle, ‘Tuffiki’ tracą również do miejsca barażowego, na którym znajduje się obecnie środowy rywal Tufi Team – Speednet. Można zatem powiedzieć, że dzisiejsze spotkanie będzie meczem o ‘sześć punktów’. Jeśli spotkanie wygra drużyna Marka Ogonowskiego, to już niemal na 100% skończą oni sezon nad swoimi środowymi rywalami. W naszym odczuciu, jest to obecnie najbardziej prawdopodobny scenariusz. Obie drużyny, do środowego starcia podejdą z zupełnie ‘inną głową’. Przypomnijmy, że we wtorkowy wieczór, Speednet wygrał arcyważne spotkanie z Eko-Hurtem, dzięki czemu zwiększył swoje szansę na utrzymanie. Tufi Team z kolei musiało uznać wyższość drużyny MPS Volley. Co gorsze, gracze Mateusza Woźniaka nie zdołali we wspomnianym spotkaniu zdobyć ani jednego punktu, przez co ich sytuacja staje się powoli dramatyczna. Która z drużyn, po środowym wieczorze będzie w lepszych nastrojach? Przypomnijmy, że poprzednie spotkanie obu drużyn, do którego doszło kilkanaście dni temu, zakończyło się zwycięstwem Tufi Team (2-1). Jeśli weźmiemy pod uwagę dotychczasowe siedem pojedynków (4-3 dla Tufi) to wychodzi na to, że gracze Tufi Team nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.