Chilli Amigos – Craftvena

Chilli Amigos2121213Win
Craftvena1612160Loss

Kiedy w zapowiedzi przedmeczowej, oddawaliśmy swój to przyznamy bez bicia – zadrżała nam ręka. Z jednej strony, Chilli Amigos prezentuje w ostatnim czasie o wiele wyższą jakość niż ma to miejsce w przypadku ‘Rzemieślników’. Z drugiej strony, Craftvena w ostatnim czasie zdawała się rozkręcać. Dodatkowo, kapitan drużyny – Bartek Zakrzewski, mógł w poniedziałkowy wieczór skorzystać z graczy, którzy w ostatnim spotkaniu z Info Distributions byli nieobecni. Początek rywalizacji rozpoczął się od sporej liczby błędów ‘Amigos’. Po kilku z nich oraz ataku kapitana Craftveny, gracze w czarnych trykotach, objęli prowadzenie 16-12 i byli na dobrej drodze do wygranej pierwszego seta. Po chwili punkty dla Amigos zdobyli Michał Czyżykowski oraz Maciej Wąsicki i po chwili mieliśmy remis po 16. Końcówka należała do Chilli i kto wie jak potoczyłyby się losy tej partii, gdyby nie problemy w przyjęciu, z którymi borykała się końcówce Craftvena. Drugi set rywalizacji był partią bez większej historii. Inaczej. Historia krótka i dobrze znana. Craftvena przez Chilli – została zlana. Wynik 21-12 dość dobrze obrazuje, że nie przesadzamy. Ostatni set to dobry start Chilli Amigos, które objęło prowadzenie 5-1. Z czasem, gra obu drużyn się wyrównała (11-10). Druga część rywalizacji należała jednak do ‘Papryczek’, które po chwili wygrały seta do 16. Dzięki zwycięstwu, przy jednoczesnej wpadce TGD, Chilli Amigos wskakuje na trzecie miejsce w ligowej tabeli.