Bayer Gdańsk – Tiger Team

Bayer Gdańsk2121142Overtime win
Tiger Team1614211Overtime loss

Trzecia siła poprzedniego sezonu – drużyna Bayer Gdańsk przystępowała do spotkania z Tiger Team po niespodziewanej porażce, której drużyna doświadczyła w meczu z ACTIVNYMI Gdańsk. Poniedziałkowy mecz, był dla ‘Aptekarzy’ ważny również z tego względu, że kolejna porażka mogłaby bardzo mocno skomplikować sprawę ich potencjalnego awansu do drugiej ligi. O mobilizację w szeregach ‘Aptekarzy’ nie było zatem trudno. Pierwszy set rywalizacji, zdawał się to potwierdzać. O ile początek meczu to wyrównana gra, po której na tablicy wyników było po 11 – tak druga część premierowej odsłony to zdecydowana przewaga drużyny Jakuba Macieszy. Ze stanu 11-11 po chwili zrobiło się 19-12, a to oznaczało z kolei, że większych emocji w tej partii już nie uświadczymy. Nie inaczej było w środkowej odsłonie, która była wypisz – wymaluj kopią tego, co oglądaliśmy w premierowej partii. Dowód? Proszę bardzo – wyniki 11-11, a następnie przy ogromnym udziale Damiana Harica – Bayer wysunął się na prowadzenie 18-13 i po chwili dopiął swego. Przed finałową partią można mieć było poczucie, że Bayer Gdańsk za kilkanaście minut będzie cieszył się z kompletu punktów. Niestety dla nich – finałowa partia zaczęła się dla nich fatalnie. Po problemach z przyjęciem oraz wykończeniem akcji to ‘Tygrysy’ objęły prowadzenie 7-2. Na nic zdały się kolejne ‘czasy’ brane przez ‘Aptekarzy’. Tiger grał dobrze, skutecznie i się nie podpalał. Dzięki temu posiadając w końcówce przewagę około sześciu punktów mógł pozwolić sobie na grę ‘punkt za punkt’, która finalnie sprawiła, że to właśnie oni wygrali tę partię i mecz zakończył się podziałem punktów.