Zmieszani – Team Spontan

Zmieszani2021211Overtime loss
Team Spontan2223122Overtime win

Tak jak pisaliśmy w nagłówku – było to najciekawsze spotkanie w matchday #13. Osoby, które przeczytały zapowiedzi wiedziały, że spotkanie niesie za sobą pewien ciężar gatunkowy. Na papierze faworytem spotkania była drużyna Zmieszanych i możemy się założyć, że na 1000 respondentów z ankiety 999 odpowiedziałoby, że wygrają Zmieszani. Tak naprawdę tylko szaleniec mógł wskazać jako faworyta ekipę Piotra Raczyńskiego. Historia wielokrotnie pokazała, że nie zawsze większość ma rację. Jakiś czas temu Kopernika również chcieli spalić na stosie. Po czasie okazało się, że ten mieszkaniec Torunia miał rację, gdy wszystkim wokół wydawało się, że opowiada bzdury. Szukając analogii do naszej ligi, jeden na tysiąc respondentów również miał rację. To Spontaniczni wygrali spotkanie w stosunku 2-1. W pierwszym secie prowadzili już 19-14, ale w ich szeregach pojawiło się rozprężenie, w efekcie czego doprowadzili do remisu, a następnie walki na przewagi. Ostatecznie udało im się wygrać seta do 20. Druga odsłona również była bardzo wyrównana i ponownie zwycięska dla Spontana. Jako przyczynę porażki, w tej partii, wskażemy trzy rzeczy. 1. Marek Blachowski ponownie wykorzystał swoje centymetry i kapitalnie sprawował się na bloku. 2. Przy stanie 19-19 doszło do sytuacji po której piłka wylądowała w polu/na oucie i wzbudziła ogromne poruszenie wśród dwóch drużyn. Ostatecznie punkt trafił do Spontanicznych i można żałować, że Pani sędzia nie zdecydowała się na powtórzenie akcji. 3. Jakkolwiek boleśnie to nie zabrzmi, to Zmieszani zagrali poniżej swoich możliwości. Te pokazali dopiero w ostatniej odsłonie, pewnie wygrywając seta do 12. Niestety dla Zmieszanych było już za późno i można powiedzieć, że dobro przegrało ze złem. Mamy tu na myśli oczywiście szczęśliwą siódemkę (siódmy mecz Zmieszanych) z pechową trzynastką (trzynasta seria gier).