Zmieszani – Mental Block

Zmieszani1721212Overtime win
Mental Block2116191Overtime loss

Mecz pomiędzy Zmieszanymi a Mental Block był jednym z kilku spotkań w ostatnim tygodniu rozgrywek, które nie miały już wielkiego znaczenia dla układu tabeli. W zapowiedzi przedmeczowej pisaliśmy o tym, że obecnie ‘Mentaliści’ to drużyna zdecydowanie lepsza niż kiedyś i jeśli Zmieszani uznają, że ten mecz wygra się na stojąco to się najzwyczajniej w świecie pomylą. O tym, że nie będzie to łatwe starcie gracze Edyty Woźny przekonali się już w pierwszym secie, w którym ‘Mentaliści’ zaczęli od prowadzenia 9-3. Zmieszani nie mieli w tej partii dobrej recepty na powstrzymanie nieokiełznanego Dawida Kołodzieja, który co chwilę posyłał gwoździe w parkiet i był bezapelacyjnie najlepszym graczem swojej drużyny. Finalnie, pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Mental Block 21-17. O ile pierwszy set zaczął się od wysokiego prowadzenia jednej z drużyn, tak w drugim secie, przynajmniej do połowy mieliśmy wyrównane widowisko. Z czasem, po kilku błędach Mentala, Zmieszani wyszli na trzypunktowe prowadzenie (13-10), które utrzymali do końca partii. To, co się rzuciło w oczy w decydującym fragmencie seta to niemoc w wykończeniu akcji przez ‘Mentalistów’. O zwycięstwie w meczu musiał zadecydować trzeci set. Tę partię od prowadzenia zaczęli gracze Mental Block. ‘Niebiescy’ prowadzili już 13-9. Po tym, jak większą uwagę Zmieszani zwracali na decyzje sędziowskie wydawało się, że to Mental zdoła wykorzystać przewagę kilku punktów oraz dekoncentrację rywali. Nagle w głowach Zmieszanych ktoś przełączył guziczek, który sprawił, że drużyna zdołała odwrócić losy tej partii i wygrać do 19, a cały mecz 2-1.