Husaria Assistance Partner – ACTIVNI Gdańsk

APV Gdańsk1515170Loss
ACTIVNI Gdańsk2121213Win

Cudu nie było. Zgodnie z zapowiedziami oraz Typerami w aplikacji SL3, ACTIVNI ograli rywali i na dodatek sięgnęli po komplet punktów. Dzięki temu wciąż mają matematyczne szanse na podium rozgrywek. Aby tak się jednak stało muszą liczyć na to, że na finiszu ligi Speednet zacznie gubić punkty. Na te rozważania przyjdzie jednak czas. Sam mecz? Cóż, tego typu spotkania ktoś mądry określił kiedyś mianem meczów dla koneserów. No bo powiedzmy sobie wprost – Husaria nie miała zbyt dużo argumentów by sprawić, że ACTIVNI graliby ‘pod prądem’. Ci drudzy z kolei nie musieli jakoś przesadnie forsować tempa. W naszym odczuciu ich wygrana za komplet punktów nie była ani na chwile zagrożona i to mimo faktu, że patrząc na rozkład punktowy można byłoby wysnuć inne wnioski. Mecz z Husarią, ACTIVNI wykorzystali również do tego by spróbować nowych rozwiązań oraz zamian graczy na poszczególnych pozycjach. Pierwszy set to wyraźna przewaga, która zarysowała się już na początku spotkania (8-4 czy 14-7). Po ataku Czarka Labuddy stało się jasne, że to ACTIVNI wygrają tę partię (17-10). Nieco ciekawiej było w środkowej odsłonie. Po pierwszej połowie seta, na tablicy wyników widniał bowiem remis po 9. Jako tako drużyna Husarii trzymała się do stanu 15-13 dla ACTIVNYCH. Niestety dla nich, dalsza część to wyraźna przewaga czwartej siły obecnego sezonu. Finalnie partia ta zakończyła się tak jak pierwszy set, wynikiem do 15. Ostatnia odsłona to najpoważniejsza próba Husarii na pokuszenie się o jeden punkt w meczu. Mimo że ACTIVNI prowadzili już 12-7, to w dalszej części Husaria wyszła nawet na prowadzenie (17-16). Tak jak pisaliśmy jednak kilka zdań wcześniej, nawet wtedy nie czuć było, że Husaria pokusi się o niespodziankę. Po chwili ACTIVNI wrócili zza światów i po dwóch punktach kapitana drużyny, wygrali seta do 17, a cały mecz 3-0.