Szach-Mat – AIP

Szach-Mat2218170Loss
AIP2421213Win

Przez bardzo długi moment sezonu wydawało się, że sytuacja Szach-Matu jest katastrofalna. Przypomnijmy, że ‘Szachiści’ przegrali siedem spotkań na inaugurację i w kuluarach mówiło się, że to właśnie oni za chwilę spadną z hukiem z pierwszej ligi. Z pewnością – bardzo ważne było to, że Szach-Mat w odróżnieniu od rywali w walce o utrzymanie, punktował w przegranych spotkaniach. Później dorzucił ultra-ważną wygraną z Hydrą Volleyball Team i na koniec rundy zasadniczej miał aż cztery punkty przewagi nad miejscem bezpośredniego spadku. W poniedziałkowy wieczór – mimo, że nie był w naszych oczach faworytem spotkania, miał dołożyć cegiełkę do utrzymania. Tyle teoria. Praktyka okazała się taka, że Szach-Mat przegrał spotkanie w stosunku 0-3. Mimo to – paradoksalnie, w związku z porażką Volley Gdańsk, między drużynami został zachowany status quo. Z drugiej strony – w obecnej sytuacji rosną nieco notowania Hydry Volleyball Team. Na podobne ‘rozkminki’ przyjdzie jednak jeszcze czas. Co do meczu z AIP, Szach-Mat może z pewnością żałować braku choćby jednego punktu. Z całą pewnością, najbliżej realizacji celu było w pierwszym secie. Mimo kiepskiego otwarcia meczu, po którym to AIP prowadziło 11-7, Szach-Mat zdołał doprowadzić do wyrównania, w czym spory udział miały bardzo dobre zagrywki Sebastiana Kopiczko (15-15). W dalszej części seta, więcej ‘zimnej krwi’ zachowali gracze AIP, którzy po wyrównanej końcówce cieszyli się z pierwszego punktu w meczu. Druga odsłona rozpoczęła się od walki ‘łeb w łeb’, po której mieliśmy remis 10-10, a następnie 15-15. Końcówka to bardzo długie wymiany. O tym, że w pewnym etapie seta – AIP odskoczyło, zadecydowały błędy własne, których w odróżnieniu od Szach-Matu – AIP się ustrzegło. Ostatni set to ‘wypisz-wymaluj’ to, co oglądaliśmy w środkowej odsłonie. Do stanu 15-15 trudno było oszacować, która z drużyn przechyli szale zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie – podobnie jak w dwóch pierwszych setach dokonała tego będąca w świetnej dyspozycji drużyna AIP.