DCT Gdańsk – Port Gdańsk

DCT Gdańsk SA2115141Overtime loss
Port Gdańsk1521212Overtime win

Derby były anonsowane jako jedno z najciekawszych spotkań dnia meczowego. Faworytem była drużyna Portu Gdańskiego, która była zdeterminowana, by wziąć rewanż za porażkę z DCT, której doznali w połowie maja. W pierwszym secie, ku ich zaskoczeniu, to Kontenerowcy zaczęli lepiej. W tej partii na zagrywce świetnie radził sobie Marcin Okuniewski i trzeba przyznać, że Portowcy mieli problemy z przyjęciem. W tej odsłonie bardzo dobrze spisywali się pozostali gracze DCT z Adamem Piotrowskim oraz Piotrem Kochanowskim na czele. Gracze ci, co rusz nękali swoich rywali skutecznymi atakami. W rezultacie DCT, po bardzo dobrej partii, wygrało w stosunku 21-15 i wydawało się, że będą w stanie kontynuować dobrą grę w kolejnych setach i ostatecznie wygrać spotkanie. Tak się jednak nie stało, bowiem w drugiej części Portowcy szybko wyszli na prowadzenie, które sukcesywnie powiększali i to oni wygrali tę odsłonę. Wynik tego seta był identyczny jak pierwszego. Zmienił się tylko zwycięzca. O ostatecznym triumfie Portowców zadecydował trzeci set w którym ‘Granatowi’ nie pozostawili złudzeń, która z drużyn w poniedziałkowy wieczór była lepiej dysponowana. Wygrana 21-14 przyniosła im kolejne punkty w ligowej tabeli i satysfakcję z udanego rewanżu.