Craftvena – Zmieszani

Craftvena121980Loss
Zmieszani2121213Win

Nie ukrywamy, że spodziewaliśmy się bardziej wyrównanego spotkania. Wyrównana okazała się jedynie druga odsłona, do której za chwilę przejdziemy. Drużyna Zmieszanych przystępowała do spotkania po pewnym zwycięstwie z DNV, do którego doszło w poprzednim tygodniu. Prawdziwym sprawdzianem obecnej dyspozycji miało być jednak spotkanie z Craftveną. ‘Rzemieślnicy’ przystąpili do obecnego sezonu w identycznym składzie, w jakim występowali w sezonie Wiosna’21. Jako, że na wiosnę mecze ze Zmieszanymi były wyrównanymi pojedynkami to zastanawialiśmy się, czy po wymianie dużej części składu będzie podobnie. Na podstawie tych wyliczanek można dziś stwierdzić, że Zmieszani są mocniejszą drużyną niż miało to miejsce w poprzednim sezonie. Prawdziwy pokaz mocy i charakteru drużyna Edyty Woźny zaprezentowała już w pierwszym secie. Zmieszani objęli na początku objęli prowadzenie (7-2), które z czasem nie zmieniało się na korzyść dla Craftveny. Co by nie mówić – pierwsza odsłona była raczej bez historii. Dużo więcej działo się za to w drugim secie, którą Craftvena po punktach braci Zakrzewskich rozpoczęła od prowadzenia 5-0. Radość graczy w czarnych koszulkach nie trwała jednak zbyt długo, bowiem po chwili na tablicy wyników pojawił się remis (7-7). Mimo, że po zagrywce Artura Maksimova Zmieszani objęli prowadzenie (14-11) to w końcówce, po ataku Krzysztofa Lewandowskiego Craftvena była bliższa wygrania seta (19-18). Finalnie, w końcówce ‘Rzemieślnicy’ popełnili trzy błędy własne, które sprawiły, że ekipa Edyty Woźny cieszyła się z wygrania drugiego seta. Ostatnia odsłona przypominała niestety bardziej pierwszy niż drugi set. Prawdę mówiąc, dla Craftveny było to o wiele bardziej traumatyczne przeżycie. Wyglądało to tak (0-1; 0-2; 0-3; 0-4; 0-5; 0-6; 0-7; 1-7). Co gorsze, ten koszmar nie chciał się skończyć. Zmieszani nie mieli litości dla swoich rywali i doprowadzili do stanu (12-1). Od tego momentu, obie drużyny były już myślami przy kolejnych spotkaniach. Finalnie set zakończył się wynikiem 21-8 dla Zmieszanych.