Chilli Amigos – Tiger Team

Chilli Amigos2121223Win
Tiger Team1613200Loss

To, co wydarzyło się na boisku numer 1 to jakaś magia. Oj tak. To był magiczny wieczór dla Chilli Amigos. Nie mówimy tu wyłącznie o wyniku, choć ten rzecz jasna jest bardzo ważny. Ważniejsze jest naszym zdaniem to, że radość, którą oglądaliśmy na twarzach graczy Chilli przypominała tę po zwycięskim secie w drugiej lidze. Atmosferka i dobry vibe niosły ‘Papryczki’ od samego początku spotkania. Mimo dobrej gry, Tiger Team łatwo nie odpuszczał, a to sprawiło, że mieliśmy remis po 16. Kulminacyjnym momentem seta była sekwencja ataku oraz bloku Michała Kowalewskiego, po którym ‘Papryczki’ wysunęły się na prowadzenie 18-16. Ekipa ‘Tygrysów’ próbowała odrabiać straty, ale po chwili popełnili dwa błędy, które dały pierwszy punkt w meczu zawodnikom w czerwonych strojach. Środkowa odsłona to kapitalna gra Chilli Amigos i zastanawiamy się czy nie był to najlepszy set w ich wykonaniu od kilku sezonów. Po jednym z ataków Krzysztofa Gasperowicza było bowiem…14-5 dla Chilli! W końcówce Tiger się nieco odkręcił i finalnie uciułał w tej partii trzynaście oczek. Trzeci set zdawał się układać lepiej dla graczy Dawida Staszyńskiego, którzy po skutecznym ataku Marcina Kwidzińskiego, objęli prowadzenie 13-9. Przełomowym momentem seta był ten, w którym w polu serwisowym stanął Karol Sękielewski. Po kilku świetnych zagrywkach, Chilli odrobiło straty (14-14), a następnie objęli prowadzenie 17-14! W końcówce, Tiger zdołał doprowadzić do wyrównania po 19, ale ostatnie słowo należało już do ‘Amigos’, których w równie świetnych humorach – w obecnym sezonie nie oglądaliśmy. Ostateczny wynik seta to 22-20, który dał Amigos komplet punktów.