Allsix by Decathlon – Speednet 2

ALLSIX by Decathlon2121213Win
Speednet 21614140Loss

Dzięki uprzejmości Speednetu, już w trzecim dniu meczowym nie doszło do walkowera. Drużyna z Gdyni wyraziła zgodę na przesunięcie meczu z Decathlonem o godzinę, co było bardzo miłym gestem z ich strony. ‘Różowi’ przystąpili do tego spotkania po meczu z Portem Gdańsk, które to co prawda przegrali, ale zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Dość powiedzieć, że zazwyczaj z ‘Portowcami’ byli przysłowiowymi chłopcami do bicia. Tym razem było inaczej i pozwalało to mieć nadzieję na to, że z Decathlonem pokażą się z dobrej strony. Dodatkowo, zastanawiało nas jak wypadną nowi gracze w szeregach ‘Programistów’. Do składu w dzień meczowy dopisaliśmy doświadczonego w ligowych bojach Kamila Szubę oraz Sebastiana Łaciskiego czy Macieja Kowalskiego. Sam mecz rozpoczęli lepiej gracze Allsix by Decathlon, kiedy dwoma asami serwisowymi popisał się rozgrywający drużyny – Aleksander Bochan. Wypracowane na początku prowadzenie nie zostało wypuszczone do końca trwania seta i Allsix mógł cieszyć się z pierwszego punktu w sezonie Wiosna’21. W nawiązaniu skutecznej walki graczom Speednetu przeszkodziła liczba błędów własnych, które popełniali. Drugi set zaczął się dla ‘Programistów’ w sposób bardzo dobry – od prowadzenia 3-0. Nie minęła jednak chwila i mieliśmy już 5-5, by po chwili na prowadzenie wysunęli się gracze w białych koszulkach. Finalnie, po dobrej grze Decathlonu, set ten zakończył się wynikiem 21-14. Ostatnia odsłona nie przyniosła zwrotu akcji. Nadal to Decathlon był stroną dominującą i podobnie jak w drugim secie wygrali do 14. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Paweł Woźniak, który co staje się już tradycją, imponował zagrywką i skutecznością w ataku.