Wirtualna Polska – DCT Gdańsk

Wirtualna Polska2119151Overtime loss
DCT Gdańsk SA1721212Overtime win

Co do joty potwierdziły się nasze słowa z zapowiedzi. No, może poza typem Redakcji. Spotkania Wirtualnej Polski z DCT Gdańsk zawsze były wyrównane i nie inaczej było tym razem. Do momentu rozpoczęcia meczu bilans bezpośredniej rywalizacji wynosił 2-0 na korzyść Wirtualnych. Tym razem to DCT odniosło zwycięstwo, choć trzeba przyznać, że zrodziło się ono w bólach. Wracając do historii to w spotkaniu, które zostało rozegrane 1 października 2019 r. gracze DCT Gdańsk stawili się na parkiecie w pięciu graczy, podczas gdy ich rywale do protokołu meczowego wpisali siedmiu. W poniedziałkowy wieczór sytuacja się odwróciła, nie tylko jeśli chodzi o liczbę zawodników, ale przede wszystkim wynik, z czego mogą być zadowoleni gracze z ulicy Kontenerowej. Sezon Wiosna’20 DCT Gdańsk zaczyna od wygranej i jest to ich pierwsze zwycięstwo na inaugurację rozgrywek. W poprzednich sezonach przegrywali odpowiednio z MIKSTurą oraz Allsix by Decathlon. Wracając do samego meczu – jego pierwszy set zapowiadał, że to faworyt z typu Redakcji ponownie odniesie zwycięstwo. O ile ich gra wyglądała dobrze w pierwszej partii, to z czasem do głosu zaczęli dochodzić gracze Piotra Kochanowskiego (DCT Gdańsk). Druga odsłona była już bardzo wyrównana, ale trzecia należała w pełni do graczy w żarówiastych trykotach. Początek tego seta gracze Wirtualnych przespali kompletnie i później nie mieli już możliwości dogonienia swoich rywali.