Wirtualna Polska – Craftvena

Wirtualna Polska1812211Overtime loss
Craftvena2121192Overtime win

Kilka godzin przed spotkaniem istniała realna obawa, że gracze Wirtualnej Polski mogą mieć problem ze skompletowaniem meczowej szóstki. Biało-Czerwoni dopisali jednak Piotra Szustakowskiego i ostatecznie czarny scenariusz się nie spełnił. ‘Wirtualni’ stanęli naprzeciwko ‘Czarnych’ i musimy Wam zdradzić, że początek mieli bardzo konkretny. Na spotkanie wyszli bardzo zmotywowani, co szybko pozwoliło odskoczyć doświadczonym rywalom na kilka punktów. Gdy na tablicy wyników widniało 9-2, w grze ‘biało-czerwonych’ coś zaskoczyło. Po chwili zaczęli odrabiać straty, ale było już za późno na to, aby zdołać wygrać tę partię. Generalnie, nie sposób pozbyć się wrażenia, że ‘Rzemieślnicy’ mogli, a w zasadzie powinni zakończyć tę odsłonę szybciej. To w większości własne błędy sprawiły, że mając dużą przewagę na początku seta, wygrali go zaledwie trzema punktami. W drugiej partii gracze Bartka Zakrzewskiego wyciągnęli najwidoczniej wnioski. Tym razem, wypracowaną w połowie seta przewagę sukcesywnie powiększali i wynik na tablicy był bardziej okazały. Trzeci set padł łupem graczy Jędrzeja Matli, którzy tym razem skutecznie wykorzystali błędy swoich rywali i jednocześnie sami popełniali ich mniej niż przeciwnicy. Mimo dobrego wyniku Wirtualnych w ostatniej partii, to gracze ‘Czarnych’ cieszą się z premierowej wygranej. Uważamy, że kluczem do sukcesu był kolektyw oraz lepsza gra w bloku. MVP spotkania – Krzysztof Lewandowski.