Volleyball Rebels – AXIS

Volleyball Rebels2121213Win
AXIS1718120Loss

Drugim najważniejszym meczem tego wieczoru obok spotkania, w którym Dream Volley zmierzyło się z ekipą BES-BLUM Nieloty był pojedynek ostatniej w tabeli Volleyball Rebels z drużyną AXIS. Podobnie jak w pierwszym wspomnianym przez nas spotkaniu, tu również jedną z drużyn interesowały wyłącznie trzy punkty. Drugiej utrzymanie z kolei dawało zaledwie jedno oczko. Kończąc analogię spotkania na szczycie drugiej ligi dodamy, że podobnie jak tam, tu również skończyło się 3-0, co sprawia, że w domach przegranych drużyn panuje obecnie grobowa cisza. Porażka w stosunku 0-3 oznacza, że AXIS w swoim trzecim sezonie w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta spada do trzeciej ligi. Przyznamy Wam szczerze, że po tym, jak drużyna prezentowała się na początku sezonu, jest to dla nas sporym zaskoczeniem. Z drugiej strony, podobne odczucia, a kto wie czy nie bardziej spotęgowane mielibyśmy, gdyby to ‘Rebelsi’ musieli pożegnać się z drugą ligą. Ich utrzymanie nie jest jeszcze przesądzone, bowiem drużyna w poniedziałkowy wieczór zmierzy się z Portem Gdańsk o prawo gry w drugiej lidze w sezonie Wiosna’21. Sam mecz przebiegał pod dyktando ekipy, która jako ostatnia dołączyła do ligi. W pierwszym secie drużyna wyszła na prowadzenie 10-5 i spokojnie dowiozła wygraną do końca seta. Druga partia zaczęła się od prowadzenia AXIS (4-0) oraz (10-6). Mimo to, gracze nie potrafili wykorzystać wypracowanej zaliczki i dali się dogonić (13-13). ‘Rebelsi’ wykorzystywali to, że AXIS grało na dwóch rozgrywających, często uruchamiając środek. W końcówce seta, o tym, że to drużyna Dawida Byczkowskiego wygrała, zadecydowała świetna zagrywka Maksymiliana Przywojskiego. O tym, która z ekip zagra w barażu, a która spadnie, decydował trzeci set. Stawka tej odsłony sprawiła, że po początkowej wyrównanej walce, drużyna AXIS popełniła zbyt dużo błędów, po których rywale wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i wygrali seta do 12. W ostatecznym rozrachunku małe punkty miały niebagatelne znaczenie. O tym, że ‘Rebelsi’ nie zajęli jednej lokaty wyżej, aby uniknąć gry w barażu zadecydowały… cztery małe punkty.