Team Looz – Wirtualna Polska

Team Looz1719210Loss
Wirtualna Polska2121233Win

W zapowiedzi przedmeczowej pisaliśmy o tym, że spotkanie będzie miało niebagatelne znaczenie w kontekście podziału ligi na grupy. Chrapkę na grupę mistrzowską miały zarówno Wirtualna Polska jak i Team Looz, co potwierdził rozgrywający tej drużyny w wywiadzie przedmeczowym. W przypadku ekipy Wirtualnej Polski stawka była tak duża, że w protokole meczowym znalazło się dwóch graczy, których nie mieliśmy dawno okazji oglądać w zmaganiach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta – Jędrzej Matla oraz Wiktor Świąder. Początek meczu należał do WP. Blok i as serwisowy Michała Doroza pokazały, kto będzie rządził w poniedziałkowy wieczór na parkiecie. Po chwili, po przeciwnej stronie siatki popisową akcję zaprezentował rozgrywający drużyny Team Looz, który zamarkował odbicie piłki, by po chwili schować ręce i dzięki temu jego drużyna zdobyła punkt. Finalnie, Wirtualna Polska zdołała wypracować sobie kilkupunktową przewagę, której już nie wypuścili. Kropkę nad ‘i’ kiwką postawił rozgrywający WP – Bogusław Tybuś i ‘Biało-czerwoni’ mogli cieszyć się z pierwszego punktu. Drugi set zaczął się wyrównanie. Po dwóch asach serwisowych z rzędu Mateusza Pietrzykowskiego, Team Looz wysunął się na delikatne prowadzenie. Przewaga ta nie była jednak na tyle duża, aby okazała się bezpieczna. W drugiej części tej partii ekipa WP zdołała wyjść na prowadzenie i po błędzie na zagrywce jednego z graczy TL cieszyć się z wygranej w drugim secie. Przed trzecim setem WP pomyślało zapewne, że ‘skoro jest tak dobrze, czemu nie mogłoby być lepiej’. Skoro udało się wygrać spotkanie za dwa punkty, czemu nie powalczyć o trzy? W zdecydowanie najbardziej emocjonującym secie ‘Wirtualni’ ponownie byli górą. Tym razem, po walce na przewagi ‘Wirtualni’ wygrywają 23-21 i meldują się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. To się może jednak zmienić, ale niezależnie od okoliczności i tego, czy znajdą się w grupie mistrzowskiej czy nie – są moralnymi zwycięzcami. W poniedziałkowy wieczór wykonali plan w 100% i mogą w spokoju oczekiwać innych wyników w trzeciej lidze.