Szach-Mat – MiszMasz

Szach-Mat2121213Win
MiszMasz1911160Loss

Czwartkowy wieczór zdawał się być tym, o którym zwykło się mówić ‘być albo nie być’. No więc Szach-Mat zadecydował, że mając taki wybór woli jednak być w gronie drużyn walczących o awans do elity. Pierwszym rywalem ‘Szachistów’ była ekipa MiszMaszu, która broni się aktualnie przed spadkiem do trzeciej ligi. Zestawienie ze sobą tych dwóch konkretnych drużyn sprawiło, że przed meczem uznaliśmy, że Szach-Mat zgarnie pełną pulę. Największe problemy ze sforsowaniem zasieków rywali, Szach-Mat miał w premierowej odsłonie, która przez bardzo długi moment nie wskazywała na to, która z drużyn ją wygra. Choć Szach-Mat lepiej rozpoczął (7-3), to z czasem gra obu drużyn się wyrównała i po skutecznym bloku Przemysława Malujdy na tablicy wyników mieliśmy remis po 14. Pod koniec seta i skutecznym ataku Mateusza Berbeki, Miszmasz był o dwa małe kroki w kierunku sprawienia dużej niespodzianki. Choć gracze Michała Grymuzy prowadzili 19-18, to w końcówce popełnili dwa błędy i finalnie pierwszy set powędrował do ‘Szachistów’. Środkowa odsłona to jednostronne widowisko, w którym gracze MiszMaszu ograniczyli się do roli statystów. Była to partia, w której MiszMasz nie wyglądał zbyt dobrze, ani w przyjęciu, ani obronie, a co za tym idzie w żadnym elemencie. Wynik? 21-11 i zmiana stron. Ostatni ‘rozdział’ rywalizacji nie przyniósł nowych okoliczności, o których w SL3 mówiłoby się miesiącami. Faworyzowana ekipa zrobiła to, co do nich należało (21-16) i po chwili przygotowywali się już do hitowego starcia z 22 BLT Malbork.