Mental Block – Wirtualna Polska

Mental Block2121213Win
Wirtualna Polska1815190Loss

W meczu Mental Block z Wirtualną Polską, jedna z drużyn udowodniła, że… ma dobry Mental. Mamy tu na myśli dwa najbardziej wyrównane sety – pierwszy i trzeci – gdy w kluczowych momentach Mentaliści zaprezentowali się lepiej niż Wirtualni. W pierwszej odsłonie, etatowy MVP (5 zwycięstw, 5 gwiazdek) i najlepszy punktujący drugiej ligi, Marcin Jacyno nie bał się zaryzykować przy piłce setowej i zakończył seta asem serwisowym. Z kolei w trzecim rozdaniu, gdy Wirtualni odrobili kilka punktów straty i wydawało się, że przy stanie 20-19 mogą doprowadzić do gry na przewagi, popełnili prosty błąd w ataku, co poskutkowało zakończeniem spotkania. Jedynym setem, w którym Niebiescy nie pozwolili się do siebie zbliżyć, był set drugi – to w nim Łukasz Hernik (awans na 2 miejsce w klasyfikacji punktujących) i Maciej Krajewski zgłosili angaż do zgarnięcia podwójnego zaproszenia na mecz Trefla Gdańsk. Może kolejnym razem uda się zdetronizować kolegę z drużyny? W przypadku Wirutalnej Polski, z jednej strony bez zmian i najlepszym punktującym był Adam Wajner, jednakże z drugiej strony, całkiem obiecujący debiut zaliczył Dawid Bartel. Kolejna szansa na udowodnienie swoich umiejętności z AllSix by Decathlon w następny poniedziałek.