Husaria Assistance Partner – Drużyna A

APV Gdańsk2121213Win
Drużyna A1214160Loss

Po porażce z ACTIVNYMI Gdańsk, ‘Rycerze’ przystępowali do dwunastego spotkania w sezonie Jesień’23. W naszych oczach byli oni faworytem starcia z Drużyną A, ale trzeba przyznać, że spodziewaliśmy się bardziej wyrównanego pojedynku. Już na początku spotkania, Husaria pokazała jednak, która ze stron będzie stroną wiodącą. Po kilku atakach Oliwiera Rymszy, ‘Rycerze’ rozpoczęli partię od prowadzenia 11-5. Mimo to w dalszej części seta, Husaria zaczęła popełniać błędy, a to sprawiło, że Drużyna A zdawała się wracać do gry (13-10). Niestety dla zespołu Michała Drozdowskiego była to jednak chwilowa niemoc rywala, który po kilku punktach Łukasza Chomika, objął prowadzenie 18-10 i po chwili cieszył się z wygranej seta. Druga odsłona rozpoczęła się niemal identycznie. Tym razem po kilku wymianach, Husaria rozpoczęła od prowadzenia 11-6. Mimo że z czasem prowadzili już 16-9 to finalnie dysproporcja pomiędzy drużynami nie była w tej partii już tak duża jak w premierowym secie. W końcówce Drużyna A podkręciła nieco dorobek punktowy, który stanął finalnie na czternastu punktach. Ostatni set to kontynuacja dobrej gry Husarii, która naprzeciw Drużyny A prezentowała się o wiele lepiej niż czyniły to niejednokrotnie wyżej notowane drużyny. Dobrze, przynajmniej do połowy seta radzili sobie sami gracze Drużyny A, którzy w połowie partii remisowali z Husarią po 11. ‘Rycerzom’ udało się odskoczyć swoim rywalom po dwóch asach serwisowych Jakuba Florczaka (14-11). Od wspomnianej zagrywki rozgrywającego, oblicze spotkania uległo zmianie i po chwili, zespół Husarii mógł cieszyć się z pierwszego kompletu punktów od 11 kwietnia, kiedy zdobyli 3 punkty w rywalizacji…z Drużyną A.