BES Boys BLUM – Chilli Amigos

BES Boys BLUM2119191Overtime loss
Chilli Amigos1621212Overtime win

Już przed meczem pisaliśmy, że jeśli gdzieś obie drużyny miałyby się przełamać – to właśnie w poniedziałkowym starciu. W nieco gorszym położeniu znajdowała się ekipa Chilli Amigos, która w obecnej kampanii – wygrała zaledwie jedno spotkanie. Co więcej – nie tak dawno również mieli oni mecz ‘na przełamanie’, a tymczasem w konfrontacji z Husarią to ‘Rycerze’ okazali się mocniejsi. Przed poniedziałkowym spotkaniem zastanawialiśmy się czy przypadkiem i tym razem nie będzie podobnie. Nasze przypuszczenia zdawały się potwierdzać tuż po gwizdku sędziego, który rozpoczął mecz. Po kilku błędach w ataku jednego z przyjmujących Chilli – na tablicy wyników było 10-7 dla ‘Chłopców’. W pierwszej fazie meczu z doskonałej strony pokazał się Arkadiusz Wasilewski, który raz za razem imponował skuteczną grą ze skrzydła. Kumulacja zdarzeń, o których właśnie napisaliśmy sprawiła, że w dalszej części seta było już 15-8 dla ‘Chłopców’ i kwestia wygranej partii była w zasadzie rozstrzygnięta. Po chwili BES Boys BLUM cieszyło się z wygranej seta do 16. Środkowa odsłona rozpoczęła się lepiej dla graczy w czerwonych strojach. Na półmetku seta było bowiem 11-8 dla Chilli. W dalszej części partii z dobrej strony pokazał się jednak Marcin Karbownik, po którego kilku atakach – na tablicy wyników był remis po 17. Końcówka seta to wyrównana walka obu drużyn, która zaprowadziła nas do wyniku po 19 i…awarii oświetlenia. Tuż po niej – Chilli dopięło swego i doprowadziło do wyrównania w setach (21-19). Ostatnia odsłona wyglądała bardzo podobnie do środkowej partii. Po dobrym początku na tablicy wyników było 11-8 dla Chilli, a to oznaczało, że to BES Boys BLUM musi gonić. Sztuka ta graczom Ryszarda Nowaka udała się przy stanie po 16, ale trzy kolejne punkty zdobyli gracze w czerwonych trykotach (19-16). Mimo sporej zaliczki tuż na finiszu seta, Chilli postanowiło zadbać nieco o emocje i… pozwolili rywalom na doporowadzenie do wyrównania! Mimo to – ostatnie słowo w meczu należało do ‘Amigos’, którzy mogli się po chwili cieszyć z drugiej wygranej w sezonie Jesień’23.