Speednet – Kraken Team

Speednet2111141Overtime loss
BES Boys BLUM1721212Overtime win

Niestety, spotkanie mimo, że zakończyło się takim samym wynikiem jak mecz obu drużyn, który odbył się 20 września, nie dostarczyło kibicom i zawodnikom tylu emocji. Faworytem do wygrania spotkania, podobnie jak i całej grupy spadkowej, była drużyna Kraken Team, która przez wielu ligowców uważana jest za drużynę, która pasuje do grupy spadkowej jak pięść do oka. Patrząc na tabelę można dostrzec, że grupa mistrzowska była dla nich na wyciągnięcie ręki. Tak się jednak nie stało i ‘Bankowcy’ na obecną chwilę mają sporą przewagę nad pozostałymi drużynami w grupie spadkowej. Nie oznacza to jednak, że gracze Wojciecha Elminowskiego mogliby odpuścić któreś ze spotkań, co pokazał mecz na środkowym boisku. Ten, ku zaskoczeniu, lepiej rozpoczęli gracze ze Speednetu. Bardzo dobrą pracę wykonał Grzegorz Gnatek oraz Marcin Juszczak. To sprawiło, że ‘Programiści’ pokusili się o niespodziankę i wygrali pierwszego seta. Sytuacja ta wyraźnie podrażniła ‘Biało-czarnych’, którzy od początku drugiej odsłony mocno wzięli się do pracy po to, aby pokazać, że ich miejsce w tabeli nie jest przypadkiem. Trzeba przyznać, że dyspozycja, którą zaprezentowali w drugiej i trzeciej części była sygnałem dla pozostałych drużyn, że Kraken ma się doskonale. We wspomnianym drugim secie prowadzili już 10-2, aby ostatecznie wygrać do 11. Trzecia partia również była jednostronnym widowiskiem. Wygrana 21-14 i całego meczu 2-1 sprawiła, że Kraken umocnił się na pierwszym miejscu w grupie spadkowej. Speednet powinien z kolei szanować jeden punkt, bowiem jesteśmy przekonani, że nie wszystkie drużyny w meczu przeciwko Kraken go zdobędą.