Prototype Volleyball – Kraken Team

PROtotype Volleyball109170Loss
BES Boys BLUM2121213Win

Rzadko zdarza się, aby mecz, który ma rozegrać drużyna był dla jej zawodników równie istotny jak spotkanie innej ekipy, które rozgrywane jest na boisku równoległym. Chcąc awansować do grupy mistrzowskiej drużyna Kraken musiała wygrać ostatnie dwa spotkania w stosunku 3-0 i liczyć na potknięcie Prometheus i stratę choćby seta. Niestety dla nich, plan udał się tylko w połowie. Gracze Wojciecha Elminowskiego udźwignęli ciężar, które niosły za sobą ostatnie rozgrywki w lidze i zwyciężyli w swoich spotkaniach, zgodnie z założonym planem. W meczu z Prototype byli drużyną zdecydowanie lepszą i zasłużenie wygrali w stosunku trzy-zero. Jakiś czas temu do drużyny dołączył atakujący Robert Skwiercz, dzięki któremu ‘Bankowcy’ mogli przesunąć Arkadiusza Wasilewskiego na przyjęcie. Taki ruch okazał się dobrym rozwiązaniem i wydaje się, że Robert był ostatnim z elementów układanki, który był niezbędny do utworzenia całości (w tym przypadku drużyny). Bankowcy wyglądają obecnie bardzo dobrze, o czym przekonują się ich kolejni rywale. Jeśli chodzi o Prototype to w ich szeregach widoczny był brak libero Łukasza Chojnackiego oraz wicelidera najlepiej blokujących graczy ligi – Karola Grajewskiego. W drużynie Prototype nie dojechał każdy z elementów składający się na ostateczny sukces drużyny. Brakowało trochę obrony, trochę ataku, trochę asekuracji, a i z zagrywką bywało lepiej. Niestety, w taki sposób nie da się wygrać z ‘Bankowcami’. Ci po zwycięstwie szybko udali się na boisko numer 1, aby dopingować ekipę Nasz-Dach Stężyca. Niestety dla nich, Stężyczanie wykręcili im halloweenowego psiukusa i przegrali ostatniego seta, w związku z czym Kraken zagra w grupie spadkowej.