Prometheus – Kraken Team

PROMETHEUS2218151Overtime loss
BES-BLUM Kraken Team2021212Overtime win

Aby nie zaprzepaścić szansy na awans do grupy mistrzowskiej, drużyna Kraken musiała ten mecz po prostu wygrać. Mimo, że ‘Bankowcy’ wywiązali się z zadania to po spotkaniu w ich szeregach widać było umiarkowany optymizm. Jesteśmy prawie przekonani, że ‘Biało-czarni’ żałują niewykorzystanej okazji i zdobycia tylko dwóch oczek. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Drużyny zdobywały punkt za punkt i zastanawialiśmy się czy dla Bankowców ta partia nie zakończy się jak w meczu ze Speednetem, gdzie jeden z setów skończył się wynikiem 28-26. W drugiej części pierwszego rozdania dwupunktową przewagę uzyskali gracze z Ukrainy i już nie odpuścili wygranej w tej partii. Duża w tym zasługa Vladyslawa Mahery oraz Andriya Levenetsa. Drugi set zaczął się lepiej dla Prometheus i wydawało się, że drużyna wygra tę partię oraz cały mecz. Bankowcy nie mogli ‘wejść w seta’ przez co popełniali sporo błędów własnych oraz mieli problem ze znalezieniem miejsca w szczelnym bloku postawionym przez ekipę Prometheus. Po pewnym czasie, do graczy Kraken dotarło o jaki cel grają i zaczęli się prezentować coraz lepiej, dzięki czemu najpierw wyrównali, a następnie wyszarpali zwycięstwo w drugim secie. Potwierdzeniem zwyżkującej formy w meczu była trzecia odsłona w której Kraken grał na tak wysokich obrotach, że drużynie Prometheus ciężko było doskoczyć do tego pułapu. Wygrana w stosunku 2-1 sprawiła, że Kraken zbliżył się do piątego miejsca na jedno oczko. Najlepszym graczem meczu został najmłodszy zawodnik w drużynie Bankowców – Robert Skwiercz, który już na początku meczu obwieścił ile zdobędzie punktów zakładając koszulkę z numerem 12.