Kraken Team – Tiande Tufi Team

Kraken Team1921140Loss
TianDe Tufi Team2123213Win

Teoretycznie faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden. Zawodnicy Kraken Team sami przyznają, że brakuje im zgrania, wspólnych treningów i sparingów, podczas gdy Tufiki to starzy wyjadacze trójmiejskich parkietów. Ten mecz pokazał jednak, że niezależnie od siły „na papierze”, w 1 lidze trzeba utrzymywać koncentrację przez całe spotkanie. Pomimo prowadzenia w pierwszych dwóch setach, Bankowcom udawało się dwukrotnie doskoczyć do utytułowanego rywala. W pierwszym secie najpierw groźnym flotem postraszył Mateusz Wieżel, potem zaś, po skosie, wybrał się Arkadiusz Wasilewski. Ostatecznie set skończył się krótką Łukasza Arciszewskiego (swoją drogą – musiał skończyć piłkę setową dwa razy, gdyż za pierwszym razem na boisku pojawiła się druga piłka i sędzia słusznie nakazał powtórzyć akcję). Trzeba przyznać, że największą różnicę pomiędzy Tufi Team, a Krakenem było widać właśnie w grze środkiem i Bankowcy muszą nad nią trochę popracować. W drugim secie to Kraken objął prowadzenie (7:5), lecz asy serwisowe niezawodnego Piotra Watusa (MVP 15 pktów) i Szymona Straszaka oraz skuteczne ataki Krzysztofa Horeczego (tak, dobrze czytacie – nominalny libero zadebiutował w tym meczu na przyjęciu i nic nie robił sobie z podwójnego bloku rywali!) umożliwiły Tufikom na odwrócenie stanu seta. Na szczególną uwagę zasługuje sytuacja przy stanie 21:22 dla Tufi. Sędzia przerwał akcję i wskazał, że siatki dotknął jeden z graczy Tufi Team, lecz rozgrywający Kraken Team Paweł Pallach przyznał, że to on popełnił błąd, tym samym „oddając” przeciwnikom seta. Po chwili jeszcze większą konsternację wzbudził sędzia sięgający do kieszonki z kartkami… Lecz była to oczywiście kartka koloru zielonego, przyznawana za wyjątkowe gesty fair play. Chapeau bas, Panie Pallach! W trzecim secie pozycjami zamienili się Pieper (przyjęcie) i Wasilewski (atak), nie przyniosło to jednak efektu. Na szczęście widać, że pomimo porażki 0:3 w drużynie z logiem PKO nadal panuje doskonała atmosfera i tzw. team spirit. Na pewno nie gracie ze sobą od wielu lat?