Swooshers – Tiger Team

Swooshers111320Loss
Tiger Team2121213Win

We wtorkowy wieczór, na naszych oczach napisała się historia. Z pewnością, nie w taki sposób chciałaby być w niej zapisana ekipa Swooshers. Fakty są jednak takie, że Swooshers, jako trzecia drużyna w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, przegrała seta do 2. Co ciekawe, po pierwszym oraz drugim secie nic nie wskazywało na taki scenariusz. Początek spotkania z Tiger Team, drużyna Swooshers, biorąc pod uwagę ich obecne umiejętności – radziła sobie lepiej niż moglibyśmy tego oczekiwać. Pamiętamy bowiem o tym, że ich rywale – Tiger Team to ekipa, mająca ambicję grania w wyższej klasie rozgrywkowej. Wracając do spotkania, te rozpoczęło się od prowadzenia ‘Tygrysów’ 6-4. Im dłużej trwał ten set, tym bardziej zarysowywała się przewaga drużyny Mateusza Sokołowskiego. Kiedy na tablicy wyników, pojawiło się 16-8 wiedzieliśmy, że emocje w tej odsłonie zostały ‘zabite’. Druga partia, podobnie jak pierwszy set rozpoczęła się od wyrównanej walki. Ta trwała jednak dłużej, bowiem w pewnym momencie, na tablicy wyników mieliśmy remis 8-8. Jak przystało na kapitana – prowadzenie swojej drużynie dał jednak Mateusz Sokołowski (10-8) i od tego momentu, do samego końca to Tiger Team dyktował warunki gry. W kinematografii często stosowany jest zabieg, że przed filmem wyświetlany jest napis, że z uwagi na szacunek do ofiar, pewne dane, postacie a także zarys fabuły został zmieniony. Może ten przykład jest zbyt jaskrawy, ale z szacunku do przegranych, napiszemy jedynie, że trzeci set się odbył, oraz że tak jak wspomnieliśmy na wstępie – rekord został wyrównany.