Swooshers – AXIS

Swooshers6190Loss
AXIS2121213Win

Biorąc pod uwagę ostatnie spotkanie obu drużyn, do którego doszło w sezonie Wiosna’22, można było zażartować, że w środowy wieczór – AXIS zanotował spory spadek formy. Przypomnijmy, że mecz, do którego doszło na wiosnę zakończył się zwycięstwem ówczesnego Volley Kiełpino 3-0, a w poszczególnych setach, gracze Fabiana Polita wygrywali do dwóch, zera i w ostatnim secie – ponownie do zera. Do chwili obecnej tamten wynik jest najwyższym wynikiem w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Środowe spotkanie, choć nieco inne to jednak również z absolutną dominacją drużyny Fabiana Polita. Choć końcowy wynik seta może tego nie wskazywać, to pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia AXIS…16-1! Co ciekawe, na początku meczu to Swooshersi objęli prowadzenie (1-0). Niestety dla nich, kolejne 16 punktów zdobyła ekipa AXIS i kiedy zanosiło się na powtórkę z poprzedniego sezonu, AXIS zepsuło kilka piłek, w efekcie czego partia ta zakończyła się wynikiem 21-6. O ile w pierwszej części AXIS popełniło kilka błędów tak w drugim secie zagrali niemal bezbłędnie, w efekcie czego – Swooshers zanotowało najwyższą porażkę w secie w obecnym sezonie (21-1). Ostatnia partia była zdecydowanie najlepszą odsłoną w wykonaniu ‘biało-czarnych’. Gracze Nike Poland zdobyli w tym secie kilka punktów po własnych akcjach. Mimo to, gracze Fabiana Polita nie mieli najmniejszych problemów z tym, by wygrać tę partię do 9 i w konsekwencji cały mecz 3-0.