Swooshers – TGD

Swooshers121580Loss
TGD2121213Win

Dla Swooshersów, mecz przeciwko Transprojekt Gdańsk, był już czwartym meczem w sezonie Jesień’22. Trzeba przyznać, że terminarz w pierwszych kolejkach, nie rozpieszczał graczy w biało-czarnych barwach. W pierwszych czterech spotkaniach obecnego sezonu, drużyna Nike Poland mierzyła się bowiem z Portem Gdańsk, BL Volley, Chilli Amigos czy wreszcie w poniedziałek – TGD. Nie mamy co prawda szklanej kuli z której moglibyśmy przewidzieć przyszłość, ale jesteśmy niemal pewni, że każda z wymienionych drużyn znajdzie się w górnej części tabeli. Ba, brak wymienionych ekip w górnej szóstce, byłby odebrany przez samych zainteresowanych w kategorii sportowej katastrofy. Początek meczu rozpoczął się od serii błędów obu drużyn, która sprawiła, że na tablicy wyników było 7-5 dla TGD. W dalszej części seta, przewaga Transprojektu stawała się coraz bardziej okazała i finalnie set zakończył się wynikiem 21-12, co biorąc pod uwagę wyniki Swooshersów z poprzednich spotkań, było wynikiem całkiem niezłym. Jeszcze lepiej gracze Nike zaprezentowali się w drugim secie, w którym zdobyli piętnaście punktów. Taki wynik był jednocześnie najlepszym osiągnięciem w obecnym sezonie. Pod koniec seta wydawało się, że TGD bez problemów skończy seta (18-11). W końcówce, Swooshersi pokazali się jednak z bardzo dobrej strony w elemencie zagrywki, z której przyjęciem ich przeciwnicy mieli problem. Finalnie po chwili, TGD postawiło jednak kropkę nad ‘i’. Ostatni set był już jednostronnym widowiskiem. Gracze Macieja Kota kontrolowali przebieg seta od samego początku i zasłużenie wygrali go do 8 a całe spotkanie 3-0.