Swooshers – Bayer Gdańsk

Swooshers3980Loss
Bayer Gdańsk2121213Win

W zapowiedziach przedmeczowych pisaliśmy, że ekipa ‘Aptekarzy’ stanie w poniedziałkowy wieczór przed olbrzymią szansą na zdobycie sześciu punktów. Jako, że drużyna Mateusza Grudnia została w ostatnim czasie wybrana drużyną tygodnia, wobec nich wzrastają również pewne wymagania. Powiedzmy sobie wprost – jakakolwiek strata punktowa w poniedziałkowy wieczór – zostałaby przez nas uznana jako spory zawód. Tak się bowiem składa, że ‘Aptekarze’ rywalizowali w poniedziałek z czternastą oraz trzynastą siłą trzeciej ligi. Na ‘pierwszy ogień’ poszła ekipa Swooshers. Co ciekawe – kilka minut przed rozpoczęciem meczu można się było zastanawiać, czy mecz się w ogóle odbędzie. Wszystko za sprawą tego, że przez długi moment, na rozgrzewce przedmeczowej był zaledwie jeden zawodnik drużyny z Nike Poland. Ostatecznie kilku graczy po chwili dołączyło i po kilkunastu minutach wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego prowadzącego zawody. Spotkanie rozpoczęło się od serii asów serwisowych rozgrywającego Bayer Gdańsk (8-0). Po chwili Swooshersi zdobyli swój pierwszy punkt w secie, których łącznie w tej partii – uciułali zaledwie trzy. Zdecydowanie lepiej, gracze w biało-czarnych barwach prezentowali się w drugiej i trzeciej odsłonie. Niestety – nie było aż tak dobrze jak miało to miejsce w poprzednim spotkaniu obu drużyn, do którego doszło na wiosnę, ale fragmentami – Swooshersi potrafili wymienić kilka piłek ze swoimi rywalami. Ostatecznie, Bayer wygrał drugą partię do 9 a trzecia do 8 i zgodnie z oczekiwaniami – sięgnął po komplet punktów w pierwszym meczu. Z perspektywy Redakcji czy kibiców – mecz nie mógł się jednak podobać. Powiedzmy sobie szczerze – graczy Nike Poland stać na dużo lepszą grę.