Port Gdańsk – Swooshers

Port Gdańsk2121213Win
Swooshers14590Loss

Tak jak sezon dla obu drużyn się kończył, tak samo zaczął. Przypomnijmy, że poprzedni sezon, ekipy Portu oraz Swooshersów, kończyły bezpośrednią rywalizacją. Wówczas, górą co nie może nikogo dziwić była ekipa ‘Portowców’. W przedmeczowych zapowiedziach, również nie mieliśmy wątpliwości co do tego, która z drużyn jest faworytem starcia. Zanim doszło do spotkania, Redakcja miała okazję do przeprowadzenia wywiadu z jednym zawodnikiem Swooshersów – Patrykiem Matyjaskiem, w którym gracz ten szerzej opowiedział o sytuacji w ekipie Nike Poland. Wracając do samego spotkania to rozpoczęło się ono od prowadzenia Portu (9-4). Z czasem, ekipa ‘z doków’ zaczęła popełniać sporo błędów. Dodatkowo gra Swooshersów wyglądała nieco inaczej niż ta, którą pamiętamy z poprzedniego sezonu. Wszystko za sprawą tego, że zdobywanie punktów przez Port nie przychodziło im tak łatwo. Trzeba przyznać, że od pierwszego meczu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, element w którym Swooshersi poczynili największy postęp to obrona. Jeśli chodzi o pierwszego seta, to zakończył się on wynikiem 21-14. W drugim secie, mieliśmy niestety powtórkę z poprzedniej edycji. Drużyna Nike Poland nie była w stanie nawiązać walki ze swoim rywalem, w efekcie czego, przegrała seta do 5. Nieco lepiej ‘biało-czarni’ zaprezentowali się w ostatniej partii. Niestety, po raz drugi w tym meczu nie udało im się wyjść z ‘dyszki’.