DNV – Bayer Gdańsk

DNV1315170Loss
Bayer Gdańsk2121213Win

Choć od ostatniego spotkania DNV minęło 24 godziny to team z Gdyni przystępował do kolejnego spotkania w ramach rozgrywek trzeciej ligi w SL3. Rywalem drużyny w białych strojach była ekipa Bayer Gdańsk, a to oznaczało z kolei, że przed DNV bardzo trudne wyzwanie. Cóż, nie pomyliliśmy się zbytnio, bo tuż po rozpoczęciu spotkania, Bayer prowadził już 7-2. W dalszej części seta, team nieobecnego we wtorkowy wieczór Stanisława Paszkowskiego miał spory problem z tym by się odkręcić. W dalszej części Bayer prowadził już 15-4. Kiedy zanosiło się na prawdziwą demolkę, DNV zdołało pod koniec nieco przypudrować niekorzystny wynik i finalnie udało im się wyjść z ‘dyszki’. Środkowa odsłona wyglądała nieco inaczej. Drużyna DNV zrozumiała, że zachowawcza gra, punktów z ‘Aptekarzami’ im raczej nie przyniesie. Po dobrej zagrywce teamu w białych strojach, DNV doprowadził do wyrównania po 12. Dalsza część seta to jednak dobra dyspozycja Macieja Lipińskiego, który po kilku atakach wyprowadził Bayer na kilkupunktowe prowadzenie i zasadniczo – zapewnił drugi punkt w meczu. Ostatni set to ponownie całkiem udane otwarcie przez DNV, który na półmetku remisował z uznanym rywalem 10-10. Drużynie Bayer Gdańsk udało się sforsować zasieki rywali dopiero w drugiej części seta, kiedy asem serwisowym popisał się rozgrywający ‘Aptekarzy’ – Mateusz Zawiślak (17-13). Ostatecznie mecz zakończył się tak jak przewidywał to niemal każdy. Bayer Gdańsk wygrał spotkanie za komplet oczek.