Zmieszani – ACTIVNI Gdańsk

Zmieszani2121223Win
ACTIVNI Gdańsk1610200Loss

Spotkanie pomiędzy Zmieszanymi a ACTIVNYMI Gdańsk, anonsowaliśmy jako mecz, który będzie jedną z ostatnich szans na przybliżenie się do utrzymania w lidze przez ACTIVNYCH. Mimo, że Redakcja bardzo lubi tę drużynę – to nie ma skrupułów, by powiedzieć jak to wygląda z boku. Dotychczasowe spotkania wyglądały bowiem tak, że ACTIVNI faktycznie się zbliżali, ale do trzeciej klasy rozgrywkowej. Początek rywalizacji, co tu dużo mówić – nie za specjalnie nas zaskoczył. Zmieszani błyskawicznie objęli kilkupunktowe prowadzenie (8-3), które pozwoliło im kontrolować przebieg seta. Co ciekawe – ACTIVNI nie zagrali tego seta najgorzej. Wysoka różnica punktowa w trakcie seta wynikała z faktu, że gracze Artura Kurkowskiego mieli najzwyczajniej w świecie – problemy z wykończeniem akcji. Druga odsłona to absolutnie jednostronne widowisko. O ile w pierwszym secie, kiedy Zmieszani mieli przewagę – ACTIVNI postanowili powalczyć, tak w drugiej odsłonie dość szybko się poddali i szósta wygrana drużyny Edyty Woźny w sezonie Jesień’22 – stała się faktem. Obu drużynom, do rozegrania pozostał trzeci set. W ostatniej odsłonie – to co zapamiętaliśmy z dwóch pierwszych setów – zostało wyrzucone do czarnego kubła na odpady, który stoi przy wejściu na salę. ACTIVI zagrali w tej partii naprawdę bardzo dobrze i co ciekawe – to Zmieszani mieli swoje problemy. Te związane były z przyjęciem a co za tym idzie – z wykończeniem akcji. Dzięki temu, niemal przez całego seta to ACTIVNI byli na kilkupunktowym prowadzeniu. W końcówce seta gracze Artura Kurkowskiego prowadzili już 19-13 i wydawało się, że wygrana seta, będzie tylko formalnością. W przypadku 95% drużyn by tak pewnie było, ale pamiętajmy, że mówimy o drużynie ACTIVNYCH, która w obecnym sezonie – uwielbia komplikować sobie życie. Ileż to razy już witali się z gąską? Ech, na pomoc w wyjaśnieniu przychodzi nam Zbigniew Stonoga, który mimo, że szepcze – to jego słowa są dość wyraźne – SZKODA STRZĘPIĆ RYJA mówił. No i ma chyba rację. Nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć tego paraliżu w końcówkach. Gdyby nie one, kto wie – ACTIVNI może i by się utrzymali. Ok, nadal mają na to szansę, ale muszą odrzucić od siebie mentalności…przegrywów. Ostatecznie po rewelacyjnej pogoni Zmieszanych, to właśnie drużyna Edyty Woźny wygrywa ostatnią partię do 20.