Chilli Amigos – AXIS

Chilli Amigos1515190Loss
AXIS2121213Win

Z jednej strony AXIS był w naszych oczach dość wyraźnym faworytem. Z drugiej strony pamiętaliśmy o tym, że ‘Amigos’ potrafią postawić się faworytom, czego dowód otrzymaliśmy w minionym tygodniu. Tu – choć–AXIS dopięło swego i wygrało za komplet oczek to trzeba przyznać, że naprawdę się napocili. Nie mówimy rzecz jasna o pierwszym i drugim secie, gdzie działo się mniej niż na recitalu Janusza Laskowskiego w Mońkach. No, ale z kronikarskiego obowiązku warto wspomnieć o tym w dwóch słowach. Na początku spotkania Chilli dość dobrze kamuflowało swoje mankamenty i dla odmiany – eksponowało swoje mocne strony. Efekt był taki, że AXIS nie zdołało do połowy seta odskoczyć swoim rywalom (8-8). Z czasem, kiedy AXIS skumało ‘co jest grane’ to odskoczyli rywalom na cztery oczka i tym samym – ‘zabili seta’ (14-10). Druga odsłona to kontynuacja nieco ospałej gry i należy podkreślić, że gracze AXIS nie musieli się specjalnie natrudzić z tym, by osiągnąć przewagę. Nie chcemy napisać, że Chilli im w tym pomogło, no ale między Bogiem a prawdą to niezbyt przeszkadzało. Pisząc precyzyjniej – Chilli gówno grało i zasłużenie przegrali do 15. Zdecydowanie najciekawiej było w trzecim secie. ‘Amigos’ wyraźnie podkręcili w tej partii tempo i zmusili swoich rywali do większego wysiłku. W końcówce, po ataku Karola Sękielewskiego, Chilli Amigos prowadziło 16-14, jednak ‘przyparta do muru’ ekipa AXIS poradziła sobie doskonale w kryzysowej sytuacji. W końcówce niezwykle aktywny był atakujący drużyny AXIS – Tomasz Sadowski, który w końcówce zdobył cztery szalenie ważne punkty i to mimo świetnej postawy libero Chilli Amigos. Finalnie AXIS sięgnęło po komplet oczek.