Speednet 2 – Bayer Gdańsk

Speednet 22019160Loss
Bayer Gdańsk2221213Win

Po wypełnieniu obowiązku – jakim było zdobycie kompletu oczek w meczu ze Swooshersami, gracze Bayer Gdańsk przystąpili do swojego drugiego spotkania w poniedziałkowy wieczór. Rywalem ‘Aptekarzy’ po godzinie 20:00 była ekipa Speednetu, która jest im dobrze znana – nie tylko z rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Tak się bowiem składa, że obie ekipy miały okazję sprawdzić się w dwóch turniejach charytatywnych, które były rozegrane, kiedy w SL3 dobiegał końca sezon Wiosna’22. Podsumowując – Speednet 2, chciał w poniedziałkowy wieczór utrzeć nosa swoim przeciwnikom i pokusić się o wygraną. Skoro można to zrobić na turnieju, to czemu w SL3 nie? Pierwsza odsłona to bardzo wyrównana gra obu drużyn od samego początku. Mimo, że w związku z problemami w przyjęciu Speednetu, Bayer objął prowadzenie w końcówce 18-16, to jednak po chwili – to ‘Programiści’ mieli piłkę setową (20-19). Niestety mając ‘piłkę w górze’, jeden z ‘Programistów’ zaatakował w taśmę a następnie poprawił kolejnym błędem. Mimo, że wygrana partii była na wyciągnięcie ręki – Speednet musiał pogodzić się z tym, że to rywale cieszyli się z wygranej seta. Przed kolejną dużą szansą, ‘Programiści’ stanęli w drugim secie. Niestety dla nich, tym razem zabrakło im nieco sił i od stanu 16-16, to rywale zachowali więcej zimnej krwi. Dwie przegrane partię, nie zniechęciły graczy w różowych trykotach, którzy podjęli trzecią próbę. Na początku ostatniego seta, prowadzili oni 4-0, ale po chwili uaktywniły się dobrze znane ‘demony’ Speednetu, które sprawiły, że Bayer nie miał problemów z tym, by po chwili objąć prowadzenie i wygrać tę partię. Cóż – Bayer mimo, że nie zagrał wybitnego spotkania – swój cel zrealizował. Jeśli chodzi o ‘Programistów’ to fajnie sytuację podsumowała w ostatnim wywiadzie rozgrywająca drużyny – Ewelina Dąbrowska. Jak mogliśmy się w nim dowiedzieć, motto tej drużyny to ‘ten mecz był do wygrania’. Cóż, jesteśmy niemal przekonani, że wspomniane słowa zostały wczoraj odmienione przez wszystkie przypadki.