Zapowiedź – MATCHDAY #29

Przed nami jeden z najciekawszych dni w sezonie Jesień’22. W poniedziałkowy wieczór dojdzie do kilku niezwykle ważnych spotkań, które w dużej mierze przyczynią się do podziału miejsc na podium oraz spadków do niższych lig. Najciekawiej zapowiadają się jednak mecz Merkurego ze Speednetem oraz trzecioligowe starcie na szczycie, w którym BL Volley podejmie AXIS. Zapraszamy na zapowiedź!

Chilli Amigos – Tiger Team

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Jedną z drużyn, która w ubiegłym tygodniu najbardziej zaimponowała formą była drużyna Tiger Team. Dyspozycja drużyny Mateusza Sokołowskiego w spotkaniach z DNV oraz Wolves Volley sprawiła, że dość poważnie rozważaliśmy, czy to właśnie nie ‘Tygrysy’, zasłużyły na miano drużyny tygodnia. Ostatecznie nasz wybór padł jednak na drugoligową ekipę – Szach-Mat, ale nie zmienia to postaci rzeczy, że Tiger nam zaimponował. Wygrana meczów z DNV oraz w szczególności z będącą w wysokiej formie Wolves Volley była o tyle zaskakująca, kiedy weźmiemy pod uwagę wcześniejsze spotkania Tigera w sezonie Jesień’22. Dodatkowo należy wspomnieć, że drużyna Mateusza Sokołowskiego miała w dwóch wspomnianych spotkaniach bardzo duże problemy kadrowe. Po raz kolejny potwierdziła się zatem zasada, że im większe drużyna ma problemy, tym lepiej radzi sobie na parkiecie. Niestety podobnej tezy nie można wysnuć w kontekście ostatnich występów drużyny Chilli Amigos. Gracze Grzegorza Walukiewicza również mieli w ostatnim czasie problemy kadrowe. Uważamy, że te w dużej mierze przyczyniły się do postawy ‘Amigos’ w ostatnim czasie. Choć trudno w to uwierzyć, to Chilli Amigos przystąpi do spotkania po serii trzech porażek z rzędu. Wyłączając okres drużyny, w którym ta występowała w drugiej lidze, równie długa i niekorzystna seria przydarzyła się drużynie Amigos dwukrotnie. Za pierwszym razem – w sezonie Jesień’20. Wówczas ‘Papryczki’ musiały uznać wyższość Portu Gdańsk, Wirtualnej Polski oraz BH Rent MiszMasz. Kolejnym i ostatnim razem była sytuacja z sezonu Jesień’21, kiedy Chilli przegrało trzy mecze z rzędu. Wówczas silniejsi od ‘Amigos’ okazali się gracze Team Looz oraz dwukrotnie Zmieszani. Czy w poniedziałkowy wieczór, Chilli po raz pierwszy w historii przegra cztery mecze z rzędu w trzeciej klasie rozgrywkowej?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Volley Gdańsk – AVOCADO Friends

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Patrząc czysto teoretycznie – sezon Jesień’22 jest dla AVOCADO jeszcze do odratowania. To podpowiada nam królowa nauk – matematyka. Kiedy weźmiemy pod uwagę jednak zdrowy rozsądek to okazuje się, że ‘Weganom’ o utrzymanie w elicie będzie niezwykle trudno. W dziesięciu meczach sezonu Jesień’22, AVOCADO friends zgromadziło na swoim koncie dziewięć oczek. Przy równej liczbie rozegranych spotkań, tracą oni do miejsca barażowego aż trzy punkty. To oznacza z kolei, że potencjalna kolejna przegrana w poniedziałkowy wieczór sprawi, że ich sytuacja w tabeli, stanie się niemal beznadziejna. Z drugiej strony, patrząc na dotychczasowe spotkania AVOCADO z Volleyem, nie wykluczamy, że to gracze Arkadiusza Kozłowskiego wygrają spotkanie. Aby tak się jednak stało, ‘Weganie’ muszą w trybie natychmiastowym poprawić swoją grę. Mimo, że ‘Roślinożercy’ podejdą do jedenastego meczu w SL3 po dwóch zwycięstwach z rzędu to jednak jesteśmy bardzo dalecy od chwalenia ich postawy. Wszystko za sprawą tego, że mierzyli się oni z czerwoną latarnią ligi – Dream Volley. Pamiętajmy, że mówimy o rywalu, który w sezonie Jesień’22 nie wygrał ani jednego spotkania. Mimo to, ‘Weganie’ w obu meczach byli bardzo blisko tego, by przegrać mecz. Ostatecznie stało się inaczej, ale dwa stracone punkty mogą okazać się na koniec kluczowe. Z zupełnie innym nastawieniem do meczu podejdą gracze Volley Gdańsk. Dla trzykrotnych mistrzów Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, poniedziałkowe starcie będzie pierwszym meczem w grupie spadkowej. Mimo to Volley ma obecnie aż o pięć punktów więcej niż ‘Weganie’. To oznacza z kolei, że jeśli ‘żółto-czarni’ wygrają spotkanie to na 100% skończą sezon wyżej w tabeli niż Dream Volley oraz właśnie AVOCADO. To oznacza z kolei, że unikną oni bezpośredniego spadku i celem na pozostałe mecze będzie uniknięcie miejsca barażowego.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Team Spontan – Dziki Wejherowo

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Po dwóch tygodniach od ostatniego spotkania – ‘Spontaniczni’ wracają na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Dla graczy Piotra Raczyńskiego, spotkanie z Dzikami Wejherowo będzie dwunastym pojedynkiem w sezonie Jesień’22. W jedenastu dotychczas rozegranych meczach, Team Spontan wygrywał pięciokrotnie i aż sześć razy musiał uznać wyższość swoich rywali. Biorąc pod uwagę fakt, że do końca sezonu mają oni do rozegrania jeszcze dwa mecze, a w całej poprzedniej edycji przegrali tylko cztery mecze – wynik z obecnego sezonu może być dla Spontana sporym rozczarowaniem. Dyspozycja drużyny z obecnego sezonu może mieć konsekwencje. W historii dotychczas rozegranych siedmiu sezonów – Team Spontan zajął w najgorszym sezonie ósme miejsce. Obecnie gracze Piotra Raczyńskiego plasują się na dziewiątym miejscu i tracą do siódmego miejsca trzy oczka. Jakby złych wiadomości było mało to w poniedziałkowy wieczór zmierzą się oni z Dzikami Wejherowo i to gracze ze stolicy małego Trójmiasta będą faworytem spotkania. Sytuacji nie zmienia tu nawet fakt, że Dziki przegrały ostatnie spotkanie z Niepolotami. Uważamy, że Dziki mają po swojej stronie zdecydowanie więcej argumentów, a w meczach w których przegrywają – grają na ‘zaciągniętym hamulcu ręcznym’. Uważamy, że w poniedziałkowy wieczór gracze w niebieskich koszulkach będą chcieli udowodnić, że ubiegłotygodniowa porażka była tylko wypadkiem przy pracy.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Swooshers – Speednet 2

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Po 198 meczach sezonu Jesień’22, spośród wszystkich 38 drużyn, które przystąpiły do ligowych zmagań mamy cztery drużyny, które jak do tej pory nie zaznały smaku zwycięstwa. Tak się składa, że dwie z nich znajdują się w trzeciej lidze i spotkają się ze sobą w poniedziałkowy wieczór. Mimo to powiedzenie, że w związku z tym spotkają się drużyny o podobnym potencjale sportowym byłoby sporym nadużyciem i nieuczciwością wobec osób, które czytają tę zapowiedź. W zdecydowanie lepszym położeniu znajduje się drużyna Speednet 2, która zgromadziła na swoim koncie trzy oczka. Dodatkowo w co najmniej jednym meczu była o włos od premierowego zwycięstwa. Mówimy tu o pamiętnym meczu z Portem Gdańsk, do którego doszło kilka tygodni temu. Dodatkowo obie ekipy miały wcześniej okazję do bezpośredniej rywalizacji i wówczas – również górą byli ‘Programiści’. To pozwala z kolei sądzić, że są oni zdecydowanym faworytem starcia i brak kompletu punktów byłby jedną z większych niespodzianek, by nie powiedzieć sensacji obecnej edycji. Z drugiej strony z kim Swooshersi mogą poszukać swojego premierowego punktu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta jeśli nie z bezpośrednim sąsiadem w tabeli i w dodatku z drużyną, która podobnie jak oni nie wygrała jeszcze spotkania? Otwartym pytaniem pozostaje to, czy Swooshersi zdołają zmobilizować się na nadchodzące spotkanie. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji również wydawało nam się, że może to być przełomowe spotkanie dla ekipy Nike Poland. Mimo to, biało-czarni mieli tego dnia potężne problemy kadrowe i kilka minut przed meczem istniało ogromne ryzyko walkowera. Miejmy nadzieje, że tym razem będzie inaczej i będziemy świadkami dobrego i kto wie, być może również wyrównanego widowiska.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Volley Surprise – BES Boys BLUM

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Wszystko wskazuje na to, że w końcówce sezonu, w walce o utrzymanie w drugiej klasie rozgrywkowej liczą się cztery drużyny. Mowa tu o Niepolotach, ACTIVNYCH Gdańsk oraz dwóch drużynach, które o godzinie 20:00 zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Póki co – najlepszą sytuacje spośród wymienionych drużyn zdają się mieć gracze Volley Surprise. ‘Słupszczanie’ znajdują się obecnie na bezpiecznym – jedenastym miejscu w ligowej tabeli. Na taką lokatę złożyły się trzy zwycięstwa oraz osiem porażek. Miejsce w tabeli nie jest jednak komfortowe, ponieważ drużyna, która jest w tabeli tuż pod Volley Surprise ma rozegrane o jedno spotkanie mniej. Aby uciąć te dywagację i zapewnić sobie uniknięcia dwóch ostatnich miejsc w lidze oznaczających bezpośredni spadek – Volley Surprise musi wygrać poniedziałkowe starcie z BES Boys BLUM. Jeśli się tak wydarzy to sytuacja drużyny Ryszarda Nowaka będzie już tragiczna i niemal na pewno będzie oznaczała spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Oznaczałoby to bowiem, że ‘Chłopcy’ wygrali zaledwie jedno z dwunastu spotkań w sezonie i prawdopodobnie – nawet wygrana ostatniego meczu z ACTIVNYMI by im nic nie dawała. Z drugiej strony pamiętamy to co działo się w poprzedniej edycji. Wówczas – BES Boys BLUM również był jedną nogą w trzeciej lidze, a w decydującym o utrzymaniu meczu wygrali z BL Volley zdobywając przy tym komplet punktów. Czy ta historia ma prawo się powtórzyć? Jeśli by się tak stało i ‘Chłopcy’ zdołaliby się utrzymać to z pewnością – byłoby to coś. Która z drużyn wygra spotkanie? Wydaje nam się, że większe szansę na zwycięstwo mają gracze Macieja Siacha.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

BL Volley – AXIS

Godz.: 20:00, boisko nr 2

W poniedziałkowy wieczór dojdzie do kilku arcyciekawych spotkań w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Z pewnością jednym z najciekawszych meczów zaplanowanych na MATCHDAY #29 będzie starcie na szczycie trzeciej ligi, w którym zmierzą się ekipy BL Volley oraz AXIS. W sezonie Jesień’22, obie ekipy rozegrały po dziesięć spotkań, w których zgromadziły po 23 punkty. Co ciekawe, wyraźnie lepszy stosunek wygranych oraz porażek ma ekipa BL Volley, która wygrała o dwa spotkania więcej od drużyny Fabiana Polita. To potwierdza z kolei to, o czym piszemy i mówimy od kilku tygodni. W skrócie – chodzi o to, że BL Volley bardzo często bez większych problemów wygrywa dwa sety natomiast ma spory problem z tym, by postawić kropkę nad ‘i’. Spośród rozegranych meczów, taka sytuacja miała miejsce w konfrontacji z Tiger Team, Husarią Gdańsk, Craftveną czy ostatnio z Chilli Amigos. Gdyby tylko gracze Wojciecha Strychalskiego kontynuowali w tych meczach dobrą grę to jedną nogą byliby już w drugiej lidze. Jeśli chodzi o ich rywali – drużynę AXIS to sytuacja wygląda inaczej. Mimo, że drużyna przegrała aż trzykrotnie to jednak w meczach, w których ekipa Fabiana Polita wygrywała – kończyło się najczęściej kompletem punktów. To z kolei sprawia, że ich kilka wpadek może przejść ‘bez konsekwencji’. Która z drużyn jest naszym zdaniem faworytem? Uważamy, że będzie to wyrównane starcie, które zakończy się podziałem punktów. Mimo wszystko – nieco więcej szans dajemy drużynie BL Volley.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Merkury – Speednet

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Spotkanie do którego dojdzie w poniedziałkowy wieczór po godzinie 21, może być jednym z najważniejszych wydarzeń w sezonie Jesień’22. Wszystko za sprawą tego, że jeśli rywalizację wygra Speednet to kwestia ich potencjalnego mistrzostwa – będzie sprawą otwartą. Z drugiej strony – jeśli Merkury przegra spotkanie to obrona tytułu mistrzowskiego przez drużynę Piotra Peplińskiego się bardzo skomplikuje. Jeśli natomiast Merkury wygra mecz to w najgorszym wypadku skończy sezon ze srebrnymi medalami na szyi. Mówiąc bardziej precyzyjnie – będą już na ostatniej prostej do czwartego mistrzostwa Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Który ze scenariuszy jest bardziej prawdopodobny? Wydaje się, że nieznacznym faworytem spotkania będzie ekipa Piotra Peplińskiego. Z drugiej strony, pamiętajmy o tym, że podobne myśli mieliśmy przed poprzednim spotkaniem obu drużyn, do którego doszło w rundzie zasadniczej. Wówczas skończyło się jednak wygraną Speednetu 2-1 i prawdę powiedziawszy – ta wygrana się ‘Programistom’ należała. Kiedy spojrzymy na rywalizację obu drużyn szerzej to zobaczymy, że obie drużyny w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, rywalizowały ze sobą sześciokrotnie. Bilans spotkań to trzy zwycięstwa Merkurego oraz  trzy Speednetu. Biorąc pod uwagę fakt, że w historii 62 spotkań Merkurego w SL3, trzykrotni mistrzowie przegrywali zaledwie siedmiokrotnie to dochodzimy do wniosku, że to właśnie Speednet jest najbardziej niewygodnym rywalem dla drużyny w granatowych trykotach. Czy to, potwierdzi się w poniedziałkowy wieczór?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Volley Surprise – AIP

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Do ubiegłego tygodnia, drużyna AIP pozostawała jedyną niepokonaną drużyną w drugiej lidze. Dzięki serii dziesięciu zwycięstw z rzędu, wszystko wskazywało na to, że AIP jest na najlepszej drodze do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Żeby była jasność – porażka w meczu z Hydrą Volleyball Team za specjalnie w tej kwestii nie zmieniła, aczkolwiek prosta wydawałoby się droga do elity, nieco się skomplikowała. Po jedenastu spotkaniach w sezonie Jesień’22, AIP znajduje się na drugim miejscu w lidze i ma na swoim koncie 27 punktów, a co za tym idzie – dwa oczka straty do lidera rozgrywek. Gracze Adriana Ossowskiego muszą jednak oglądać się za swoje plecy ponieważ tuż za nimi znajduje się Hydra Volleyball Team. To oznacza z kolei, że AIP z całą pewnością podejdzie do spotkania z Volley Surprise w pełni zmobilizowani i zdeterminowani do tego, by sięgnąć po komplet punktów. O to, w konfrontacji z jedenastą siłą obecnego sezonu nie musi być jednak łatwo. Obecna sytuacja Volley Surprise sprawia, że ‘Słupszczanie’ wciąż nie mogą być pewni utrzymania co szerzej omówiliśmy przy okazji zapowiedzi ich meczu z BES Boys BLUM. Uważamy, że AIP będzie dość wyraźnym faworytem spotkania jednak Volley Surprise stać na to by sprawić niespodziankę i pokusić się o jeden punkt. Przypomnijmy, że ostatnio sztuka ta ‘Słupszczanom’ udała się w konfrontacji ze wspomnianą wcześniej Hydrą. Dodatkowo – bardzo blisko niespodzianki było również w ich konfrontacji z Szach-Matem. Czy w meczu z wiceliderem może być podobnie? O tym przekonamy się po godzinie 22.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

ZCP Volley Gdańsk – Eko-Hurt

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Do poniedziałkowego spotkania, obie drużyny przystąpią w nienajlepszych nastrojach. Wszystko za sprawą porażek, które drużyny odniosły na inaugurację grupy mistrzowskiej. W ubiegłym tygodniu, ZCP Volley Gdańsk musiało uznać wyższość Speednetu, natomiast Eko-Hurt – obecnego mistrza Siatkarskiej Ligi Trójmiasta (Merkurego). Po wspomnianych porażkach i na trzy spotkania przed końcem sezonu Jesień’22, obie drużyny tracą cztery punkty do podium rozgrywek. To oznacza z kolei, że przegrany meczu, do którego dojdzie po godzinie 21:00 niemal na pewno, wypisze się z walki o medale. Wydaje się, że nieznacznym faworytem spotkania będzie ekipa ZCP Volley Gdańsk. Sytuacji nie zmienia tu fakt, że drużyna Przemysława Wawera nie jest obecnie w najlepszej dyspozycji. Przypomnijmy, że brązowy medalista poprzedniego sezonu do niedawna był niemal pewniakiem do zajęcia miejsca na ‘pudle’. Niestety dla nich – spośród pięciu ostatnio rozegranych spotkań aż cztery kończyły się porażkami ‘żółto-czarnych’. Co ciekawe – jedyna wygrana we wspomnianym okresie wydarzyła się w konfrontacji z CTO Volley. To pokazuje z kolei, że drużynę ZCP stać na osiąganie bardzo dobrych wyników. Czy gracze Przemysława Wawera zdołają się przełamać w najbliższym meczu? Poprzednie spotkanie obu drużyn, do którego doszło w rundzie zasadniczej zakończyło się kompletem punktów ZCP. Od tamtego czasu minęło jednak niemal dwa miesiące, w których forma drużyn poszła w odwrotnym kierunku. Czy to pozwoli ‘Hurtownikom’ wygrać mecz? W naszym przekonaniu będzie to wyrównany pojedynek, który zakończy się podziałem punktów. Jeśli jednak obie drużyny chcą realnie powalczyć o medale, to muszą wygrać za komplet oczek.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.