Zapowiedź – MATCHDAY #24

Po stosunkowo ‘luźnym’ tygodniu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta wracamy z konkretnym, ligowym graniem. W poniedziałkowej serii gier dojdzie do sześciu pojedynków, po których w dużym stopniu rozjaśni się sytuacja w pierwszej lidze. Dodatkowo, bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie, rozegra drużyna TGD. Zapraszamy na zapowiedź!

Tiger Team – Craftvena

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Spotkanie sąsiadów z tabeli. Po dziewięciu meczach sezonu Jesień’23, obie drużyny mają na koncie dokładnie taką samą liczbę – jedenastu punktów. Co ciekawe, drużyny taki bilans osiągnęły w nieco inny sposób. Na dziewięć rozegranych spotkań, Craftvena wygrała w pięciu pojedynkach. O jedno spotkanie mniej wygrała drużyna Tiger Team, ale wtedy, kiedy wygrywała to stosunkowo często za komplet punktów. Ponadto, kiedy przegrywali to rzadko zdarzało się, by nie zdobywali choć oczka. Która z drużyn będzie faworytem starcia? Przyznamy szczerze, że dawno nie mieliśmy takiego problemu ze wskazaniem faworyta. W naszych oczach obie drużyny są bowiem ekipami, które są bardzo nieprzewidywalne i świetne mecze przeplatają tymi nieciekawymi. Niemniej jednak, do poniedziałkowej potyczki obie drużyny podejdą w nienajgorszych nastrojach spowodowanych ostatnimi zwycięskimi meczami. Gdybyśmy mieli jednak wskazać ekipę, która w ostatnim czasie prezentowała nieco wyższą formę to postawilibyśmy na drużynę w czarnych trykotach. Z drugiej strony, bardzo ważnym argumentem przemawiającym za drużyną Tiger Team jest z pewnością to, że ilekroć obie drużyny spotykały się w SL3, za każdym razem zwycięsko z potyczki wychodziła ekipa Tiger Team. Obok tego faktu nie da się przejść ‘niezauważonym’. Uważamy, że mimo nie najwyższej formy, Tiger w poniedziałkowy wieczór sięgnie po czwartą wygraną z ‘Rzemieślnikami’. Jesteśmy jednak niemal przekonani, że mecz zakończy się podziałem punktów.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Drużyna A – Chilli Amigos

Godz.: 20:30, boisko nr 1

W poniedziałkowej serii gier może dojść do rzeczy niemal niebywałej. Dużo wskazuje bowiem na to, że Chilli wygra na początku obecnego tygodnia drugi mecz z rzędu, a to jak każdy w obecnych realiach wie, jest sytuacją dość niecodzienną. W minionym tygodniu zespół w czerwonych strojach rywalizował z ekipą BES Boys BLUM i choć nie bez problemów, to wyszedł z tej potyczki obronną ręką. Finalnie, ważniejsze od dwóch punktów w meczu okazało się wyraźne poprawienie sfery mentalnej. Niekorzystne wyniki jak sam między wierszami przyznał w niedawnym wywiadzie Michał Kowalewski, sprawiły, że z drużyny odszedł kolejny szalenie istotny gracz – Atmosferović. Coś, co kiedyś było wizytówką drużyny, w ostatnim czasie gdzieś zanikło, rozmyło się. Nie ma już tego żaru w oczach i spotkań integracyjno-rozgrzewkowych na parkingu przed salą. Kto wie, być może lepsze wyniki, na które drużyna ma w drugiej części sezonu szanse sprawią, że to wróci? Czas pokaże. Tak czy siak Chilli Amigos pozostaje faworytem poniedziałkowego starcia. Uważamy jednak, że przed ‘Papryczkami’ dużo trudniejsze zadanie niż może im się wydawać. Z całą pewnością zespół Michała Drozdowskiego nie jest już tą samą drużyną, która 3 kwietnia 2023 r. została rozbita przez ‘Amigos’ w stosunku 3-0. Szukając wspólnych mianowników obu drużyn z  pewnością możemy podać to, że zespoły są w obecnej edycji ofiarami coraz wyższego poziomu trzeciej ligi. Obecnie, trudno nam sobie wyobrazić scenariusz, w którym oba zespoły mogłyby powtórzyć wynik punktowy z wiosennej edycji. Jaki będzie wynik poniedziałkowego starcia? Wydaje nam się, że wygrana Chilli po podziale punktów, to dość prawdopodobny scenariusz.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

TGD – Dziki Wejherowo

Godz.: 20:30, boisko nr 2

W ciągu najbliższych dni rozjaśni się sytuacja drużyny TGD. ‘Drogowcy’, póki co, znajdują się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Nie oznacza to bynajmniej, że ich spadek do trzeciej klasy rozgrywkowej został przesądzony. Do końca edycji Jesień’23, drużynie Macieja Kota, zostało pięć spotkań. Poza poniedziałkowym meczem z Dzikami Wejherowo, ‘Drogowcy’ rozegrają również mecz  z MiszMaszem, Spontanem, Volley Surprise oraz Zmieszanymi. Bardzo dużo wskazuje na to, że najtrudniejsze zadanie czeka ich właśnie w poniedziałkowy wieczór. W pozostałych spotkaniach będą rywalizować z drużynami, które wciąż nie są pewne utrzymania w drugiej klasie rozgrywkowej. Mówiąc precyzyjniej będą to mecze o życie dla kilku ekip. Aby podejść do wspomnianych spotkań z dobrym ‘mentalem’ przydałoby się pokusić w poniedziałek o punkty. Choć Dziki Wejherowo są zdecydowanym faworytem starcia,, to jednak należy pamiętać o historii tej drużyny. W przeszłości team Witolda Klimasa wielokrotnie oddawał bowiem punkty tym najbardziej potrzebującym. Z drugiej strony w obecnej edycji Dziki pogubiły już tyle punktów, że trudno nam sobie wyobrazić kolejną stratę punktów. Z pewnością ta sprawiłaby, że Dzikom trudno byłoby najniższego miejsca w tabeli od sezonu…Jesień’21. Wówczas, drużyna z Wejherowa uplasowała się na siódmej lokacie. Umówmy się – to zdecydowanie poniżej potencjału drużyny.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

AIP – MPS Volley

Godz.: 21:30, boisko nr 1

Dla obu drużyn poniedziałkowe spotkanie będzie jednocześnie ostatnim w sezonie zasadniczym. Sytuacja MPS-u jest dość klarowna. Po ośmiu rozegranych spotkaniach, Miłośnicy Piłki Siatkowej plasują się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i mają dokładnie tyle samo punktów co Eko-Hurt, który rozegrał o jedno spotkanie więcej. Poniedziałkowe starcie będzie dla zespołu Jakuba Nowaka idealną okazją do tego, by przed walką o medale, zbudować sobie jak największą zaliczkę. W naszych oczach MPS jest dość wyraźnym faworytem, ale należy zauważyć, że ich rywale podejdą do spotkania bardzo zmobilizowani. Wszystko za sprawą faktu, że obecna sytuacja AIP przypomina tę z sezonu Wiosna’23, w której zespół Adriana Ossowskiego był o włos od grupy mistrzowskiej. Finalnie, przez gorszy stosunek małych punktów, ‘Przyjaciele’ znaleźli się jednak za burtą. Ostatecznie, ich miejsce w grupie walczącej o medale zajęła ekipa Speednetu. Obecnie, z trzynastoma oczkami na koncie, AIP plasuje się na piątym miejscu w lidze. Sytuacja ta może jednak ulec zmianie. Jeśli zespół w fioletowo-czarnych strojach przegra spotkanie w stosunku 0-3 to ponownie będą oni musieli pogodzić się z tym, że zabraknie ich wśród pięciu najlepszych drużyn w lidze. Wszystko za sprawą faktu, że w takiej sytuacji wyprzedzi ich ekipa CTO Volley, która będzie miała lepszy bilans. Aby uniknąć najczarniejszego scenariusza AIP musi w poniedziałkowej rywalizacji zdobyć co najmniej jeden punkt. W całej tej historii należy pamiętać o jeszcze jednym, bardzo istotnym szczególe. Do grupy mistrzowskiej, ‘rzutem na taśmę’, wskoczyć może jeszcze Tufi Team. Gracze Mateusza Woźniaka mają bowiem do rozegrania jeszcze dwa spotkania i potencjalna spora liczba punktów może sprawić, że beniaminek pierwszej ligi ‘pogodzi’ CTO oraz AIP. Nie ma co do tego wątpliwości. Zdecydowanie mądrzejsi będziemy już dziś wieczorem.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

BL Volley – Husaria Assistance Partner

Godz.: 21:30, boisko nr 3

Nie jest do końca tak, że jedyne na czym się skupiamy to krytyka. Doskonałym przykładem popierającym te słowa jest sytuacja drużyny BL Volley. Na początku obecnej edycji mieliśmy mnóstwo zastrzeżeń do gry ‘Tygrysów’. Zanim na dobre rozkręciło się ligowe granie BL był już za burtą w kontekście walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Mimo nieciekawego położenia, w którym raz po raz wyliczaliśmy drużynie Wojciecha Strychalskiego ile spotkań z rzędu przegrali, ci potrafili się podnieść z kryzysu, co umówmy się łatwe nie jest. Obecnie zespół w biało-pomarańczowych barwach może pochwalić się jedną z najdłuższych serii spotkań bez porażki. Ostatnie cztery spotkania drużyny BL to zwycięstwa z Drużyną A, ACTIVNYMI Gdańsk, BES Boys BLUM, czy ostatnio z Portem Gdańsk. Czy w poniedziałkowy wieczór BL dorzuci piątą wygraną? Dużo na to wskazuje. Uważamy bowiem, że są oni zdecydowanym faworytem starcia i spróbujemy to udowodnić. Pierwszą sprawą jest to o czym wspominaliśmy, a więc dobra forma w ostatnim czasie. Druga sprawa, to nasze przekonanie w to, że drużyna BL dysponuje większym potencjałem sportowym. Kolejną rzeczą jest to, że dla obu drużyn będzie to już trzecie spotkanie w SL3 i dotychczas to ‘Tygrysy’ były dwukrotnie górą. Ostatnim argumentem przemawiającym za zespołem Wojciecha Strychalskiego jest nieciekawa forma drużyny Husarii Assistance Partner.  Obecnie zespół ‘Rycerzy’ znajduje się na trzynastym miejscu w ligowej tabeli i to nie może przesadnie dziwić. Husaria wygrała zaledwie jedno z dziewięciu spotkań. Jakby tego było mało atmosfera w drużynie również nie jest najlepsza o czym wspominaliśmy w ostatnich magazynach. Czy biorąc pod uwagę okoliczności, Husaria ma jakieś szanse korzystny wynik? Cóż, będzie o to naprawdę trudno.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Szach-Mat – Tufi Team

Godz.: 21:30, boisko nr 2

Choć dla wielu może wydawać się to nieprawdopodobne Tufi Team wciąż ma realną szansę na to, by ‘rzutem na taśmę’, awansować do grupy mistrzowskiej pierwszej ligi. Wszystko za sprawą faktu, że do końca rundy zasadniczej, gracze Mateusza Woźniaka mają do rozegrania jeszcze dwa mecze. To z kolei sprawia, że w konfrontacji z Szach-Matem oraz Volley Gdańsk, popularne ‘Tuffiki’ mogą sięgnąć nawet po sześć punktów, a jeśli tak by się stało to Tufi Team z pewnością ‘pogodziłoby wielkich pierwszej ligi’. Patrząc na to, że w obecnej ‘kampanii’, zespół w żółto-czarnych trykotach wygrał aż cztery z siedmiu pojedynków taki scenariusz jest bardziej realny niż mogłoby się komukolwiek wydawać. Pewnym problemem jest z pewnością fakt, że i ‘Szachiści’ w ostatnim czasie nie próżnowali. W ostatnim meczu zespół Dawida Kołodzieja dość nieoczekiwanie ograł jednego z faworytów do medalu – drużynę Speednet 2. To z pewnością sprawi, że ‘Szachiści’ nabiorą wiatru w żagle i będą chcieli powalczyć o kolejną wygraną przybliżającą ich do utrzymanie w lidze. Pisząc zapowiedź spotkania nie sposób nie odnieść się do bardzo ważnego, historycznego meczu obu drużyn, do którego doszło kilkanaście miesięcy temu. Dokładnie 30 maja 2022 r. odbyło się spotkanie, w którym pogodzona ze spadkiem z elity ekipa Tufi Team, podejmowała ‘walczących o życie’ graczy Szach-Mat. Mimo że w teorii, w kontekście Tufi nie było już o co walczyć, zespół Mateusza Woźniaka ograł rywali za komplet punktów i w dużej mierze sprawił, że ci również musieli przełknąć gorycz spadku. Okazję do ‘wyrównania rachunków’ mieliśmy sezon później, już w drugiej lidze. Wówczas, lepszą ekipą okazała się drużyna Szach-Mat, która zdemolowała rywala i wygrała spotkanie za komplet oczek. Jak będzie tym razem? Stawiamy na podział punktów z delikatnym wskazaniem na Tufi Team.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.