Volley Gdańsk – Nasz-Dach Stężyca

Volley Gdańsk2021212Overtime win
Nasz-Dach Stężyca2217131Overtime loss

Mecz pomiędzy dwiema niepokonanymi jak do tej pory drużynami elektryzował kibiców Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Obie ekipy wygrały swoje spotkania, które miały zaplanowane na godzinę 21:30 i do rywalizacji przystępowały z dziewięcioma zwycięstwami na koncie. Patrząc na jakość spotkania można żałować, że mecz rozpoczął się dopiero o godzinie 22:30. Tak późna pora nie przestraszyła jednak części kibiców siatkówki w najwyższym amatorskim wydaniu. Obie drużyny nie zawiodły i spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym secie, do stanu 8-8 oba teamy zdobywały punkty na przemian. W dalszej części Volley zdołało uzyskać kilkupunktową przewagę i gdy wydawało się, że spokojnie zdołają wygrać spotkanie, stało się coś czego gracze nie rozumieją do teraz. Volley prowadziło już 15-9, a w końcówce mieli trzy piłki setowe. Ostatecznie Stężyczanie obronili kilka piłek, doprowadzili do wyrównania, a następnie po bloku Alana Drywy, wygrali seta do 20. Trzeci stracony przez Volley w tym sezonie set stał się faktem. W drugim secie drużyny swoją grą ponownie wynagrodziły zgromadzonym kibicom godzinę rozgrywania meczu. W tej części Stężyczanie prowadzili już 15-13 i wydawało się, że dojdzie do pierwszej w historii przegranej ekipy ‘Żółto-czarnych’. Tak się jednak nie stało, bowiem Volley wytrzymał ciśnienie i dzięki bardzo dobrej grze środkowego Dariusza Kuny oraz atakującego Daniela Koski, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatnia partia była już najmniej emocjonująca. Pewnie wygrali ją obecni mistrzowie i dzięki temu są drużyną, która wygrała w SL3 dwudziesty trzeci mecz z rzędu. ‘Żółto-czarni’ wypracowali sobie również bardzo dobrą zaliczkę przed rundą mistrzowską i na obecną chwilę są głównym faworytem do mistrzowskiego tytułu.