TGD – Chilli Amigos

TGD2121172Overtime win
Chilli Amigos919211Overtime loss

Z jednej strony wiedzieliśmy, że Chilli Amigos nie może zagrać równie słabego meczu co z Info Distributions, z drugiej zaś – nie mieliśmy oporów by postawić na TGD 3-0. W naszym odczuciu to walcząca o mistrzowski tytuł drużyna TGD była dość wyraźnym faworytem. Już przed meczem wiedzieliśmy, że po raz kolejny w obecnym sezonie, Chilli Amigos boryka się z problemami kadrowymi. Nie wiemy czy, a jeśli tak to na ile miało to wpływ, ale pierwszy set rywalizacji to potężny łomot, który zebrały ‘Papryczki’. Zanim się obejrzeliśmy, na tablicy wyników w pierwszej odsłonie było…14-4 dla drużyny Macieja Kota. Przy stanie 17-4 poważnie rozważaliśmy, czy któryś z graczy nie rzuci za chwilę na parkiet białego ręcznika. Po chwili, ‘Amigos’ zdobyli kilka oczek, ale tak czy siak – była to jedna z najbardziej dotkliwych porażek ‘Amigos’ w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Po wygranej pierwszego seta, która poziomem trudności równała się z mrugnięciem powiekami przyszła druga odsłona. Od samego początku tej partii, gracze w czerwonych trykotach prezentowali znacznie lepszą siatkówkę. Po wyrównanej partii, w końcówce to Chilli Amigos stanęło przed bardzo dużą szansą na wygranie seta (19-18). Niestety dla nich, po chwili punkty dla ‘Drogowców’ zdobyli Maciej Kot oraz Kacper Goszczyński i finalnie to TGD cieszyło się z wygranej seta. ‘Co się odwlecze, to nie uciecze’. Co nie udało się w drugiej odsłonie, udało się w trzecim secie. Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie, drużynę Chilli Amigos wyprowadził atakiem z lewego skrzydła – Krzysztof Gasperowicz (11-9). Z całą pewnością był to skuteczny sygnał do ataku. Po chwili, Chilli Amigos zdobyło kilka kolejnych punktów i doprowadziło do prowadzenie 17-11. W dalszej części seta, ‘Drogowcy’ próbowali odrabiać straty, ale jak się okazało – bezskutecznie. Finalnie mecz zakończył się podziałem punktów.