Speednet 2 – Scandic

Speednet 22121223Win
Scandic184200Loss

Zmiana podejścia do ligi przez zespół Hotelarzy sprawiła, że wtorkowy budzik, który przypomniał Redakcji o początku tygodnia, nie był traumatycznym przeżyciem. W poniedziałkowy wieczór, z wyłączeniem drugiego seta, drużyna Scandic stworzyła bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Mimo, że przed meczem wydawało się, że to drużyna Speednetu będzie faworytem spotkania to pierwszy set pokazał, że o ten cel nie będzie tak łatwo. Programiści musieli drżeć o wynik do samego końca, bowiem po drugiej stronie siatki bardzo dobrze spisywali się Bartosz Rudzki, Mateusz Ryś oraz Monika Piechowska i to oni prowadzili przez większość seta. Ostatecznie partia zakończyła się minimalnym zwycięstwem Speednetu, w którego szeregach brakowało dobrze dysponowanego w tym sezonie Piotra Grodzkiego. W związku z tą absencją ciężar gry na swoje barki musieli wziąć Tomasz Trzaskoma oraz Rafał Hołubiuk, którzy w poniedziałkowy wieczór zdobyli dla swojej ekipy łącznie osiemnaście punktów. Druga odsłona to już gra, której oczekiwałby trener drużyny – Mateusz Urbanowicz. Widać było, że pierwszy set wywołał u niego stan przedzawałowy. Gładka wygrana 21-4 i mogliśmy zacząć trzecią – najbardziej emocjonującą odsłonę. W niej ponownie bardzo dobrze prezentowali się ‘Czarni’ dla których mecz ze Speednetem był najlepszym, który jak do tej pory rozegrali w lidze. Mimo bardzo dobrej postawy, ostatecznie przegrali spotkanie 3-0, ale bez wątpienia mogą być z siebie dumni. Jeśli chodzi o ich przeciwników to mimo wygranej 3-0 gracze zapewne czują pewien niedosyt. Trzeba sobie powiedzieć wprost – ich gra powinna wyglądać lepiej. Z drugiej strony – nie sądzi się zwycięzców. Na koniec sezonu będą się liczyły tylko trzy punkty a nie styl.