Speednet 2 – Chilli Amigos

Speednet 2135160Loss
Chilli Amigos2121213Win

Do bezpośredniego starcia na boisku numer trzy – obie drużyny przystępowały chwilę po zakończeniu ich wcześniejszych spotkań. Należy podkreślić, że oba teamy nie miały przed meczem najlepszych nastrojów. Wszystko za sprawą tego, że Speednet 2 musiał uznać wyższość Drużyny A. Jeszcze gorzej poszło ekipie Chilli Amigos w konfrontacji z Portem Gdańsk, gdyż tam – skończyło się bez choćby jednego punktu. Wracając jednak do starcia o godzinie 20 – przypomnijmy, że w oczach Redakcji murowanym faworytem meczu była ekipa Chilli Amigos, która za każdym razem, kiedy mierzyła się z ‘Programistami’ – dopisywała do swojego konta trzy punkty. Nie inaczej było i w poniedziałkowy wieczór. Ku zaskoczeniu – spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki obu drużyn, po której na tablicy wyników było 9-8 dla Chilli Amigos. Po chwili, ‘Programiści’ popełnili jednak kilka błędów, które sprawiły, że Chilli prowadziło już 14-9 i trener Speednetu był zmuszony wziąć czas. Ten – nie zdołał jednak wytrącić z rytmu rywali, którzy po chwili dołożyli kilka punktów i ostatecznie wygrali seta do 13. Bezradność Speednetu w końcówce partii nie była jednak najgorszą rzeczą, która spotkała team ‘Programistów’ w poniedziałkowy wieczór. To co wydarzyło się w środkowej odsłonie to była prawdziwa masakra. Choć trudno w to uwierzyć, w pewnym momencie po prawdziwej egzekucji w wykonaniu Mateusza Rosy, na tablicy wyników było 10-1 dla Chilli. W dalszej części seta – gracze w czerwonych strojach nie zamierzali ‘zjeżdżać na prawy pas’ tylko cisnęli dalej. Finał partii to jeden z wyższych wyników w obecnym sezonie (21-5). W przerwie pomiędzy setami trener Speednetu słusznie instruował swoich graczy, że gorzej już być nie może. Słowa te okazały się prorocze, bowiem w trzeciej odsłonie to Speednet rozpoczął od prowadzenia 8-4. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, bowiem po kilku wymianach – na tablicy wyników mieliśmy remis 10-10. Druga część seta to coraz wyraźniejsza przewaga Chilli, która sprawiła, że w końcówce ‘Amigos’ wygrało partię do 16 i w konsekwencji – cały mecz 3-0.