Range Soft VT – DCT Gdańsk

Range Soft VT2121213Win
DCT Gdańsk SA1316190Loss

Starcie pomiędzy Range Soft VT a DCT Gdańsk anonsowane było przez nas jako pojedynek dwóch niepokonanych jak do tej pory drużyn. Obie ekipy przystępowały do spotkania numer dwa w lidze i stało się jasne, że passa zwycięstw którejś z drużyn zakończy się tego wieczoru. Lepiej w mecz weszli żółto-czarni. Zdołali oni wypracować kilkupunktową przewagę, którą udało im się utrzymać do końca. Set zakończył się wynikiem 21-13 i zastanawialiśmy się, czy DCT jest w stanie nawiązać w spotkaniu walkę. Druga odsłona była dla graczy z ulicy Kontenerowej dużo lepsza. Mimo, że set zaczął się dla nich koszmarnie (0-4), to z czasem ‘Kontenerowcy’ potrafili nawiązać walkę, efektem której na tablicy wyników widniał wynik 12-13 dla Range, a następnie remis 16-16. Ostatecznie, to drużynie Mykoli Kisa udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i cieszyć się z wygranej drugiego seta. Widoczna była w tym duża pomoc Yuriya Potiekhina, który we wtorkowy wieczór był zdecydowanym liderem swojej drużyny i najlepszym graczem meczu. Trzeci set to typowa gra błędów. Gracze obu drużyn popełniali ich bardzo wiele, a o wyniku końcowym zadecydowało to, że Range Soft popełniło ich jednak trochę mniej, wskutek czego na swoim koncie zainkasowali trzy oczka.