Prototype Volleyball – Volley Gdańsk

PROtotype Volleyball2121140Loss
Volley Gdańsk2323213Win

Do spotkania przeciwko Volley Gdańsk drużyna Prototype przystępowała z dwoma wygranymi na koncie. Tydzień wcześniej w bardzo dobrym stylu pokonali BES-BLUM Kraken Team, a kilkadziesiąt minut wcześniej odnieśli zwycięstwo nad Strażą Pożarną. Planem minimum na wtorkowy wieczór było zdobycie dwóch punktów i udało się to zrealizować już po pierwszym spotkaniu. Nie oznacza to bynajmniej, że ‘Transformersi’ złożyli broń i zamierzali statystować w meczu przeciwko dwukrotnemu mistrzowi SL3. W pierwszym secie postawili swoim przeciwnikom bardzo trudne warunki. Partia ta była bardzo wyrównana, lecz pod koniec seta to drużyna Tomka Nurzyńskiego stanęła przed ogromną szansą na wygranie tej odsłony. Widmo utraty punktu sprawiło, że na parkiet wszedł Przemysław Wawer, jednak w rolę pierwszoplanowej postaci wcielił się najbardziej doświadczony gracz w ekipie Volley Gdańsk – Adrian Ossowski. W kluczowym momencie zablokował jednego z przeciwników, a następnie atakiem po skosie zakończył seta i gracze Volley cieszyli się ze zdobycia punktu. Drugi set to niemal kopia tego pierwszego. Początek był bardzo wyrównany (5-5), lecz później dzięki dwóm z rzędu atakom Markusa, gracze Prototype wyszli na minimalne prowadzenie, które utrzymywało się do końcówki. W pewnym momencie było już 18-16 dla Prototype Volleyball i wydawało się, że tym razem może się udać. Kolejna stykowa końcówka i kolejna piłka setowa niewykorzystana przez ‘Transformersów’. Ostatecznie, Volley udało się i tym razem. W końcówce seta swoją robotę wykonał MVP tego spotkania – Kuba Firszt. Volley, identycznie jak w pierwszym secie wygrał 23-21 i uważamy, że Prototype zabrakło nie tyle szczęścia co doświadczenia. Myślimy, że z czasem w takich stykowych sytuacjach będą w stanie zachować zimną krew i wygrać. Ostatnia partia była już bez historii. Gracze Volley na początku wypracowali sobie przewagę, której nie wypuścili do samego końca i trzy punkty trafiają na ich konto. Mimo wszystko, chyba sami nie spodziewali się tak trudnej i krętej drogi do tego celu.