Port Gdańsk – Wolves Volley

Port Gdańsk2121213Win
Wolves Volley1816150Loss

Po ubiegłotygodniowym, imponującym zwycięstwie z ACTIVNYMI Gdańsk, drużyna Wolves Volley przystępowała do kolejnego spotkania w ramach Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Forma ‘Watahy’ została przed meczem doceniona przez Redakcję, która typowała ich zwycięstwo. W tekście zaznaczyliśmy jednak, że ‘Portowcy’ również imponują wysoką formą i potencjalnie, spotkanie miało być jednym z ciekawszych wydarzeń czwartkowej serii gier. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Portu 5-0. Z czasem ‘odkręcili się’ gracze Wilków, którzy doprowadzili do wyrównania 7-7. Od tego momentu do stanu 15-15 trwała walka ‘łeb w łeb’. Punktem zwrotnym seta był moment w którym na zagrywce stanął Karol Polanowski. Po ‘zagrze’ specjalisty w tej dziedzinie, Port objął prowadzenie 17-15, którego nie wypuścił już do końca. Drugi set rozpoczął się niemal identycznie jak pierwszy. Po chwili od pierwszego gwizdka sędziego było 5-1 dla Portu. Po jednym z ataków Macieja Tarulewicza, na tablicy wyników mieliśmy remis 10-10. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, druga część seta należała jednak do graczy Arkadiusza Sojko, którzy po wyjściu na prowadzenie (15-11) nie mieli problemów z tym by wygrać seta. Podobnie było również w trzeciej odsłonie. Po wyrównanej pierwszej części (9-8), to Port wyszedł na prowadzenie 16-13 i po chwili wygrał trzeciego seta. Wynik 3-0 sprawił, że ekipa Arkadiusza Sojko awansowała na wysokie – trzecie miejsce w ligowej tabeli. ‘Wataha’ z kolei może czuć spore rozczarowanie. Z pewnością w czwartkowy wieczór liczyli na coś więcej.