Port Gdańsk – Team Looz

Port Gdańsk2120212Overtime win
Team Looz1822121Overtime loss

Przed meczem zastanawialiśmy się, jak zaprezentuje się Team Looz na tle tak doświadczonej drużyny jaką jest ekipa Portu Gdańskiego. To właśnie ‘Portowcy’ byli faworytem wskazanym przez Redakcję. Mimo to, mając na uwadze bardzo dobrą grę Team Looz w meczu z Craftveną czy nawet w przegranym spotkaniu z Chilli Amigos uznaliśmy, że mecz przeciwko drużynie z doków będzie bardzo interesujący. Pierwszy set udowodnił, że się nie myliliśmy. Od początku tej partii oglądaliśmy wyrównane spotkanie, w którym o wyniku pierwszego seta zadecydowała lepsza końcówka drużyny Arkadiusza Sojko. O wygraną ‘Portowcy’ musieli drżeć do samego końca. Po przeciwnej stronie siatki kapitalną partię rozgrywał Mateusz Pietrzykowski, który w pierwszym secie zdobył 8 punktów. Po pierwszej odsłonie widać było spory niedosyt, który towarzyszył graczom Bartłomieja Szcześniaka. W drugim secie zagrali jeszcze lepiej niż w pierwszym, co przyniosło oczekiwany skutek. Po walce do samego końca, tym razem zdołali wyszarpać wygraną seta i doprowadzić do wyrównania rywalizacji. Przegrana gra na przewagi zmobilizowała drużynę ‘Portowców’, którzy w ostatnim secie zagrali tak ‘jakby jutra nie było’. Początek tej partii to wynik 10-2 dla Portu Gdańskiego. Szybki rzut oka na wynik i stało się jasne, że to Portowcy wygrają to spotkanie. Są już tak doświadczoną ‘kapelą’, że takiej przewagi nie są w stanie roztrwonić. Na koniec słowo o nowym graczu. Debiutujący Jakub Wilkowicz zaprezentował się z naprawdę bardzo dobrej strony i o ile będziemy oglądać go w kolejnych spotkaniach to jasne jest, że ‘Portowcy’ będą mieli z niego dużo pociechy.