DrużynaS1S2TWynik
MIKStura27252Win
Seargin2570Loss

MIKStura – Seargin 2-0 (27-25; 25-7)

Drużyna MIKStury podeszła do tego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Widać jednak, że taka sytuacja była dla „forumowiczów” zupełnie nowa, ponieważ popełnili oni typowy błąd – od początku meczu postanowili poeksperymentować z ustawieniem i pozycjami (choć, trzeba przyznać, częściowo wymusiły to dwie nagłe kontuzje). Czym się kończą takie eksperymenty? Cóż, gdyby członkowie tej drużyny obejrzeli serial „Czarnobyl”, o którym tak głośno jest w ostatnich tygodniach, na pewno przewidzieliby skutki… Mikstura zapłonęła radioaktywnym ogniem, który został zaprószony przez dobrą i konsekwentną grę Seargin w obronie oraz olbrzymi chaos po własnej stronie siatki. W ten sposób Seargin, po raz drugi w swojej historii, miało piłkę setową (24:23). Krążą pogłoski, że w tym momencie na boisko chciał wejść kapitan MIKStury – i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ma skręconą kostkę. Eksperymentatorzy urwali się jednak ze stryczka, kończąc najdłuższego seta w dotychczasowej historii SL3 wynikiem 27:25. Drugi set potrwał jednak zdecydowanie krócej. Seargin ugrało w tej partii jedynie 7 punktów, nie mogąc znaleźć sposobu na ataki oraz zagrywki MVP spotkania – Rafała Arytmiuka, czyli kolejnego „transferu medycznego” MIKStury. Seargin nie może być jednak załamane swoją postawą. Widać w tej drużynie olbrzymi postęp, gra na dwóch rozgrywających zaczyna dobrze funkcjonować. Jest też chęć do wygrywania – wszak Tomek Dombrowski w zakulisowych rozmowach po meczu mówił o sporym niedosycie i miał do tego zupełne prawo. W szczególności, że kolejna szansa dopiero na zakończenie ligi, w bardzo trudnych spotkaniach z Axis i Speednetem.