INTERMARINE – Tiande Tufi Team

Inter Marine Masters2121141Overtime loss
Tufi Team2313212Overtime win

Spotkanie pomiędzy drużynami było jedynym pierwszoligowym meczem rozegranym we wtorkowy wieczór. Gdyby INTERMARINE wygrało w stosunku 3-0 to kwestia wskoczenia na koniec sezonu nanajniższy stopień podium byłaby prawdopodobnym scenariuszem. Tak się jednak nie stało. Intermarine przegrało piąte spotkanie w lidze i szanse na pudło mają już tylko matematyczne. Jeśli chodzi o sam przebieg meczu to można w nim było wyodrębnić trzy akty, w których obie drużyny zagrały dwa dobre i jeden słabszy. Akt pierwszy to typowa gonitwa młodszych graczy, którzy przez większość seta przegrywali. W końcówce partii zdołali obronić piłkę setową, a następnie, między innymi dzięki świetnej zagrywce Piotra Watusa, przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drugi akt to bardzo dobra gra drużyny MASTERS, którzy dzięki bardzo dobrej grze Marcina Karbownika oraz Piotra Szczepańskiego nie dali szans drużynie Tufi. Po tej części wiadomym stało się, że o zwycięstwie zadecyduje ostatni akt. W nim widoczny był spory spadek koncentracji drużyny INTERMARINE, która popełniała sporo błędów własnych, co przełożyło się na porażkę. W secie tym, po przeciwnej stronie siatki bardzo dobrze sprawował się Michał Przekop, który punktował z dużym procentem skuteczności. Wygrana ‘Złocistych’ sprawia, że niemal na pewno sezon skończą na podium.