Hydra Volleyball Team – Dziki Wejherowo

Hydra Volleyball Team2110212Overtime win
Złomowiec Gdańsk1221151Overtime loss

Końcówka sezonu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta to mecze, w których tradycją jest, że oglądamy rozgrywki, które decydują o kształcie podium na koniec sezonu. Jednym ze spotkań, które idealnie wpisywały się w ten klucz była środowa konfrontacja pomiędzy Hydrą a Dzikami Wejherowo. Owszem, gracze ze stolicy małego Trójmiasta już dawno stracili szansę na podium, ale z drugiej strony są rywalem na tyle groźnym, że są w stanie pokrzyżować plany przeciwników o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Czy tak było w środowy wieczór? Cóż, o tym przekonamy się za jakiś czas, ale z pewnością Hydra nie była po spotkaniu w pełni zadowolona. Świetny w ich wydaniu był tylko pierwszy oraz trzeci set. Premierowa partia rozpoczęła się od sygnału od sędziego, który za zdanie ‘dla mnie był out’ ukarał żółtą kartką jednego z zawodników Dzików. Do mniej więcej połowy seta trudno było nam wskazać, która z drużyn wygra tę partię (9-9). Sytuacja uległa diametralnej zmianie w dalszej części seta, w której Dziki zdobyły zaledwie trzy punkty przy dwunastu oczkach ‘Bestii’. Po gładkiej wygranej pierwszego seta (21-12) wydawało się, że Hydra pójdzie po chwili za ciosem. Środkowa odsłona to jednak absolutny zwrot akcji. Duża zasługa w tym o wiele lepszej gry Dzików, którzy w środkowej partii odrzucili swoich rywali od siatki, a na dodatek popełniali zdecydowanie mniej błędów niż na początku spotkania. Efekt był taki, że na półmetku seta prowadzili oni 12-8, co sprawiło z kolei, że Hydra straciła wiarę w wygranie partii. Dalsza część seta to kolejne ogromne problemy z przyjęciem zagrywki przez Hydrę i wygrana Dzików do 10! Ostatnia odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki, po której na tablicy wyników mieliśmy remis po 10. W dalszej części seta, Dziki wróciły do tego, co oglądaliśmy w pierwszej odsłonie, czyli festiwalu błędów w ich wykonaniu. To sprawiło, że po bloku Roberta Kościńskiego było 18-14 dla Hydry, która po chwili przypieczętowała wygraną w tym jakże dziwnym meczu.