Eko-Hurt – Volley Gdańsk

EKO-HURT1416170Loss
Volley Gdańsk2121213Win

Ostatni okres, mówiąc najdelikatniej jak się da, nie był najlepszym czasem drużyny Volley Gdańsk w historii ich występów w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Dość powiedzieć, że po ostatnim spotkaniu sporo mówiło się o tym, że Volley Gdańsk mógłby nawet spaść z elity. Jak widać, atmosfera z jaką do spotkania przystępowała ekipa ‘żółto-czarnych’, nie była zbyt dobra. Wtorkowe spotkanie miało być jednak inne od tych poprzednich. Zdaje się, że w ekipie Volley Gdańsk zdano sobie sprawę, że to, co w poprzednich sezonach niosło drużynę, wtedy kiedy jej nie szło to świetna atmosfera oraz wsparcie i doping kolegów przebywających na ławce. W meczu z Eko-Hurtem tego nie zabrakło. Po spotkaniu możemy śmiało napisać, że było to zdecydowanie najlepsze spotkanie ‘żółto-czarnych’ w obecnym sezonie. Volley Gdańsk zagrał wreszcie na miarę swoich możliwości. Początek meczu lepiej rozpoczęli gracze VG. Po skutecznym ataku przyjmującego – Piotra Ścięgosza, Volley objął prowadzenie 7-4. Mimo, że z czasem, po błędzie w ataku VG, Eko-Hurt doprowadził do wyrównania 9-9 to jednak druga część seta należała już do trzykrotnych mistrzów SL3, którzy wygrali go do 14. Druga odsłona była do pewnego momentu bardzo wyrównana i emocjonująca. Przy stanie 14-14 na zagrywce stanął środkowy Volley Gdańsk – Michał Pysz, który wyprowadził swoją drużynę na trzypunktowe prowadzenie (17-14). Zaliczka wypracowana w tak kluczowym momencie wystarczyła do tego, by wygrać seta do 16. W połowie ostatniego seta to ‘Hurtownicy’ prowadzili (11-10). Niestety dla nich, po długim przestoju Volley zdołał zdobyć kolejne sześć punktów, dzięki czemu na tablicy wyników pojawiło się 11-16. Pięciopunktowa zaliczka ponownie wystarczyła do tego, by wygrać seta i cały mecz 3-0. Rollercoaster emocji u ‘żółto-czarnych’ trwa. Dopiero co drużyna miała uzasadnione prawo martwić się o utrzymanie. Obecnie obmyślają oni wszystkie możliwe scenariusze do tego, by znaleźć się w grupie mistrzowskiej.