Eko-Hurt – Tufi Team

EKO-HURT2123213Win
Tufi Team122180Loss

W zeszły wtorek, scenariusz w którym Eko-Hurt miał utrzymać się w lidze zdawał się niemal nierealny. Tydzień temu, ‘Hurtownicy’ zdołali jednak ograć MPS Volley 2-1, czym powiększyli swoje szansę na utrzymanie. Dodatkowo szanse, drużyny Konrada Gawrewicza wzrosły po tym, jak swoje spotkanie przegrała drużyna Szach-Mat. Wszystkie te wyniki oznaczały, że aby Eko-Hurt nie zajął miejsca spadkowego, gracze w białych trykotach musieli ograć ‘Tuffików’ 3-0. Pierwszy set rywalizacji zdawał się iść po ich myśli. Świetnie grająca ekipa Eko-Hurt, po wyrównanym początku (8-8), zdołała wypracować sobie kilkupunktową przewagę (13-9). Mówi się, że ‘szczęście sprzyja lepszym’. Bez wątpienia, we wtorkowej konfrontacji było to stosunkowo często widoczne. W pierwszej odsłonie aż trzy zagrywki ‘Hurtowników’ przewinęły się po siatce i wpadły w boisko. Finalnie, pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Eko-Hurt 21-12. Drugi set to prawdziwy dreszczowiec dla ‘Hurtowników’. Partia ta ułożyła się w taki sposób, że niemal od samego początku to Tufi Team miało przewagę i kontrolę nad grą. Pod koniec tej partii, Tufi Team prowadziło 18-15 i było o włos od wygrania seta. Kiedy sytuacja ‘Hurtowników’ stawała się dramatyczna, na zagrywce stanął…Igor Ciemachowski. Wydaje się, że to właśnie ten moment był ‘game-changerem’. Po wyrównanej końcówce, punkt po bloku, na wagę wygranej seta zdobył Wojciech Ingielewicz. Ostatni set rozpoczął się w wymarzony dla Eko-Hurt sposób. Gracze w białych strojach szybko objęli prowadzenie…11-2 i po chwili wygrali trzeciego seta. Jako, że na równoległym boisku swoje spotkanie przegrała drużyna Szach-Mat, stało się jasne, że Eko-Hurt zagra w przyszłym tygodniu w meczu barażowym.