Dream Volley – ZCP Volley Gdańsk

Dream Volley1314210Loss
ZCP Volley Gdańsk2121233Win

Po porażce z drużyną Volley Gdańsk, ‘Marzyciele’ stanęli do drugiego spotkania w poniedziałkowy wieczór. Rywalem po godzinie 21:30 była drużyna ZCP Volley Gdańsk, z którą Dream Volley miał okazję rywalizować w sezonie Jesień’21. W meczu, do którego doszło w drugiej lidze, górą byli gracze ZCP, którzy wygrali 2-1. Przed poniedziałkowym meczem było dość oczywiste, że taki wynik nie satysfakcjonuje graczy Przemysława Wawera. Tak się bowiem składa, że stracili oni po punkcie w meczach, w których Redakcja wskazywała, że wygrają oni 3-0. Początek rywalizacji rozpoczął się od czteropunktowej przewagi ZCP, którą drużyna zbudowała sobie po asie serwisowym Adriana Zajkowskiego. W dalszej części seta, ZCP nie miało najmniejszych problemów z tym by utrzymać a nawet powiększyć przewagę. Osoby, które liczyły na emocję w drugim secie musiały czuć zawód. Dream Volley walczył, ale tylko na początku seta (6-7). W dalszej części, ZCP wypracowało sobie na tyle dużą przewagę, że pod koniec seta na zagrywkę wszedł Sebastian Miąsko, którego w 99% przypadków kojarzymy z gry na pozycji libero. Ostatecznie drugi set to wygrana ZCP do 14. Zdecydowanie najciekawiej było w ostatnim secie. ZCP jak to ZCP postanowiło zadbać w nim o emocję. Pisaliśmy to już, ale drużyna Przemka Wawera w każdym meczu obecnego sezonu miała w meczu gorszego seta. Ten w porównaniu z naprawdę niezłą grą ‘Marzycieli’ sprawił, że w końcówce Dream Volley prowadził 19-17. Co więcej, przy stanie 20-19 miał kilka razy piłkę w górze lecz finalnie, to ZCP zdołało wygrać seta.