Craftvena – Bombardierzy

Craftvena1715211Overtime loss
Bombardierzy2121162Overtime win

Na finiszu rozgrywek sytuacja drużyn mogła ulec jeszcze małej korekcie. Gdyby Craftvena wygrała spotkanie w stosunku 3-0 to awansowałaby w tabeli przed Bombardierów. Kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby drużyny rozegrały je w kompletnym składzie. W zapowiedzi przedmeczowej pisaliśmy, że drużyna wystąpi w szerszym składzie niż miało to miejsce ostatnio. Owszem, tak było. Zamiast czterech zawodników wystąpiło pięciu i jak się okazało, słowa z zapowiedzi o końcu problemów kadrowych nie okazały się trafne. Jeśli chodzi o Bombardierów to postawili oni na szóstkę graczy. W szeregach drużyny po raz kolejny zabrakło kapitana – Dawida Piankowskiego. Początek spotkania należał do Craftveny, po której absolutnie nie było widać tego, że gra w osłabieniu. Gracze Bartka Zakrzewskiego szybko wyszli na prowadzenie. Po asie serwisowym młodszego brata kapitana – Radosława, drużyna ‘Rzemieślników’ prowadziła już 13-7. Od tego momentu można było odnieść wrażenie, że Craftvena jest już myślami w drugim secie, jak gdyby zapominając o tym, że w pierwszym jest jeszcze robota do zrobienia. Ta dekoncentracja została po chwili w sposób bezwzględny skarcona przez ich rywali – Bombardierów, którzy z każdą kolejną chwilą ‘rośli’ w oczach i wygrali seta do 17. Drugi set był wyrównany do stanu 9-9. Później drugi bieg włączyli Bombardierzy, którzy odjechali swoim rywalom na 15-9, a następnie 18-10 i pewnie wygrali tę partię. Ostatnią partię w sezonie Jesień’20 lepiej zaczęli gracze Craftveny, którzy wyszli na prowadzenie 8-3 po, a jakże – asie serwisowym kapitalnie dysponowanego w tym elemencie Radosława Zakrzewskiego. Po chwili gracz ten dołożył kolejnego i jeszcze jednego. Chwilę później mieliśmy już 13-6 dla Craftveny i pytaniem pozostawało, czy powtórzy się historia z pierwszego seta. Przez moment wydawało się, że jest to możliwe, bo Bombardierzy nadrobili kilka punktów i na tablicy widniało 16-13 dla Craftveny. Końcówka należała jednak do graczy czwartej siły poprzedniego sezonu. Bombardierzy mogą żałować, że sezon się dla nich kończy. Końcówka tej edycji to pięć zwycięstw w sześciu meczach. Jest to bardzo dobry prognostyk przed kolejnym sezonem.