Chilli Amigos – Port Gdańsk

Chilli Amigos2123213Win
Port Gdańsk1421120Loss

W zapowiedziach przedmeczowych pisaliśmy, że oba zespoły są mniejszym lub większym rozczarowaniem obecnego sezonu. Uznaliśmy jednak, że to Chilli będzie dość wyraźnym faworytem starcia i długo wahaliśmy się, czy nie postawić na nich 3-0. Ostatecznie, choć było bardzo blisko do tego, by w meczu doszło do podziału punktów, to jednak ‘Amigos’ sięgnęli po komplet oczek. Inauguracyjny set rozpoczął się od nieznacznej przewagi ‘Amigos’, którzy po ataku Macieja Wąsickiego – objęli prowadzenie 11-9. Druga część seta to powiększenie przewagi Chilli, na co wpływ – bez wątpienia miała świetna seria na zagrywce – Krzysztofa Gasperowicza (15-9). Ostatecznie – pierwsza partia zakończyła się wygraną ‘Amigos’ 21-14. Zdecydowanie najwięcej, działo się w środkowej odsłonie. Drugi set to wyrównana gra obu drużyn od samego początku, aż do końca. Niestety – świetne akcje i efektowne obrony, były przeplatane niezliczoną liczbą zepsutych zagrywek po obu stronach siatki. Mimo, że w końcówce to Port był bliżej wygrania seta (19-17), to jednak Chilli Amigos zdołało odwrócić losy rywalizacji i sięgnąć po wygraną seta. To – zdecydowanie obniżyło morale drużyny ‘z doków’. W trzeciej odsłonie, ‘Portowcy’ nie byli już w stanie nawiązać skutecznej walki. Niestety niezbyt dobra postawa na początku seta sprawiła, że w drużynie pojawiło się coraz więcej nerwów i nieporozumień, co też nie pomagało w próbie odwrócenia wyniku. Ostatecznie – po dużej przewadze w jakości, Chilli Amigos cieszyło się z wygrania seta do 12.